Kuhu reisida matkaautoga sügisel?

Suvi on möödunud linnutiivul, läbitud on lugematul hulgal kilomeetreid, avastatud uusi kohti ja taasavastatud unustatud paiku. Suve lõpp ei tähenda aga seikluste lõppu, soe vananaistesuvi meelitab rändama ja veetma perega üheskoos pikki nädalalõppe. Võrreldes turismi kõrghooajaga on sügis-talvisel perioodil puhkamine igati soositud, sest meie Citröen Bürstner matkaautosid saab rentida lühemaks, 3-päevaseks, perioodiks ja soodsama hinnaga (vaata hinnakirja siit).

Panime kokku valiku üritustest ja tegevustest, mida septembri nädalavahetustel pere või sõpradega üheskoos külastada. Reisimiseks on meie poolt kõigi mugavustega autoelamu.

WRC Rally Estonia. Meefestival. Soomaa matkarajad

Septembri tähtürituseks on 4-6. septembril Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel toimuv WRC Rally Estonia. Lisaks kiiruskatsete vaatamisele saab osaleda stardi- ja finišitseremooniatel ning külastada Expo- ja meelelahutusala. Tegevust jagub rallipäevadel kogu perele.

Kel rallipisikut napib, võib võtta suuna hoopis Mulgimaale Karksi-Nuia, kus 4-5. septembril toimub Meefestival. Festivalil saab kohtuda mesinikega, kes on tulnud oma toodangut laadaplatsile müüma ja tutvustama. Lisaks saab osaleda erinevates õpitubades, kogeda meeldivaid muusika- ja maitseelamusi.

Kui talvised meevarud on soetatud tasub ette võtta tervistav rännak Viljandimaal Soomaa rahvuspargis Ingatsi matkarajal. 4,3 km matkarada kulgeb mööda metsasihti Euroopa kõrgeimale Kuresoo rabarannikule. Raba servas on vaatetorn, mille otsast avaneb kaunis vaade nii rabale kui ka selle juures asuvale metsatukale. Jalga saab puhata ja einet võtta selleks ehitatud puhkekohtades.

Matkaautos on olemas kõik reisiks vajalik

Meie kaasaegsed matkaautod on varustatud korralike akudega ja gaasiküttega, mis tagab sooja ja valge toa ning külma joogi külmkapis, siis ei ole otsest vajadust spetsiaalset elektrivooluga kämpinguplatsi otsida ja ööbima saab jääda kus iganes soovid. Kuigi ka kämpingute melu ja olu on omaette kogemus, mis tasub ära proovida.

Nostalgiapäevad Haapsalus. Puhka Haapsalus.

Septembri teisel nädalavahetusel toimub tore üritus Haapsalus. 11-13.09 toimuvad Nostalgiapäevad toovad Haapsallu vanade asjade, autode ja võrride sõbrad ning stiilipidude fännid. Ürituse tippsündmuseks on kindlasti endisaegsete sõidukite paraad, mis jätkub väljanäituse, taidlejate rahvastesõpruse kontserdi ning täikaga.

Haapsalut külastades tasub kindlasti ette võtta jaluskäik rannaäärsel promenaadil, kus saad tutvuda Haapsalu Promenaadi ajaloo ning peamiste vaatamisväärsustega nagu Kuursaal, Päikesekell ja Tshaikovski pink, põnevaks atraktsiooniks on Promenaadi linnuvaatlustorni, kust saab vaadelda Tagalahel elavaid linnuliike.

Haapsalus on matkaautoga hea peatuda Uus-Sadama tänava äärsel parkimisalal, kus avaneb laiuv vaade merele. Kohapeal on laua ja pinkidega puhkekohad, laste mänguväljak, veevõtukoht ja tualetid.

Sibulatee

Samal nädalavahetusel toimub teises Eesti otsas veel üks vahva üritus. Nimelt 12. septembril toimuval Sibulatee puhvetite päeval on avatud 21 eriilmelist puhvetit, kus saab maitsta piirkonnale omaseid traditsioonilisi roogi kui uusi ja põnevaid sööke.

Peipsi-äärsed vanausuliste ridakülad pakuvad iseenesest juba palju avastamisrõõmu. Varnja külas on kesksel kohal Varnja vanausuliste palvela, mis jagab küla tinglikult kaheks: eesti osaks ja vene osaks, millest küll tänapäeval enam niivõrd kinni ei peeta ja elatakse sõbralikus ühtmeeles. Kindlasti tasub Varnjas olles külastada Voronja galeriid, kus saab uudistada erinevaid väljapanekuid ja näitust. Ninakujulise kaldajoone järgi nime saanud Nina külas asub suur järve suubuv kiviseljak ehk Kalevipoja sild, ajalooline õigeusu kirik ja raudbetoonist Sibulatee ainust tuletorni. Kolkjas asuvas vanausuliste muuseumis saab näha vanausuliste traditsioonilisi riideid, tarbeesemeid, käsitööd, tööriistu, fotosid, raamatuid ja muud. Kindlasti tasub Sibulateel viibides osta kaasa kohalikku sibulat ja kala!

Peipsi veerel toimub 12. septembril teisigi põnevaid üritusi nagu Varnja sügislaat “Peipsipisarad ja soopärlid” ja Mustvee Sügislaat.

Kel sibulad või kala siiski ostmata jäänud, siis tasub suund võtta 19. septembril Setomaal toimuvale Lüübnitsa Sibula- ja Kalalaadale. Lisaks Pihkva järvest püütud kalale ja kullakarva sibulatele saab laadalt osa muudki kaupa, meelelahutust pakub kirev kultuuriprogramm ning toimuvad erinevad töötoad ja konkursid.

Uudistamist jagub Lüübnitsas veelgi, seda enam, et mullu pälvis Lüübnitsa aasta küla tiitli ja tänavu püüeldakse juba Euroopa tiitlit. Kindlasti otsi üles vaatetorn, käi Pihkva järves ujumas, vaata, kas „meretagust“ saart näed.

Lüünitsa vaatetorn

Kohtadest, kus matkaautoga Setomaal peatuda saab lugeda meie varasemast postitusest.

Matkaautoga Võrumaal ja Setomaal

Võrumaal ja Setomaal jagub põnevaid tegevusi veelgi. Kas oled varem mänginud maamehe golfi? Tiri-Jakobi elamustalus saab mängida justnimelt seda golfitaolist murumängu 2-kilomeetrisel ja üheksa auguga rajal. Pärast golfi mängimist saab süüa saviahjus valmivat pitsat.

Võrumaal leidub rohkelt matkaradu. Neid jagub nii metsade, rabade, niitude kui teiste maastike keskele. Siit postitusest saab lugeda pikemalt Ähijärve, Kirikumäe ja Pähni Looduskeskuse matkaradade ja Võrumaa reisiseikluste kohta.

Seiklusfest Ida-Virumaal

Septembri viimasel nädalavahetusel tasub kõigil aktiivsetel inimestel minna Ida-Virumaale, kus 26-28. septembril toimub Seiklusfest. Kolmepäevasel festivalil saab seigelda Eesti Kaevandusmuuseumis, Aidu karjäärialadel ja Kiviõli Seikluskeskuses. SeiklusFestil leiab palju ägedaid seiklusi nii maa alt, mäe otsast, vee pealt, puude latvadest, metsadest, rabadest, tehismaastikelt ja isegi asulatest. Seiklusi jätkub nii suurtele kui väikestele, nii seiklusharrastajatele kui ka esimest korda uudistajatele. SeiklusFesti päevajuht on Väino Laisaar, kes on suur seikleja, automatkaja ning matkasarju tootev reisioperaator.

Avasta Narvat

Ida-Virumaa “pealinnas” jaluta Narva jõe promenaadil, puhka jalga Rootsi terrassil või Päikeseplatsil, kus paistab avaneb vaade Venemaa kaldale, uudista ajaloolist vanalinna ja põneva arhidektuuriga Narva Ülikooli Tartu Kolledž. Kusjuures kolledžis asuv kohvikust “Muna” saab suurepärast kohvi ja maitsvat kehakinnitust!

Narva peidetud saladuseks on nn Narva Veneetsia Kreenholmi saare lõpus, kuhu pääseb vaid veeteed mööda paadiga. Tegemist on omalaadse asundusega, mille moodustavad paadikooperatiivi sajad boksid, mis ei ole pelgalt vaid paadikuurid, vaid seal elatakse, saunatatakse ja peetakse pidusid.

Narva elektrijaamade lähedal asuv “sinine laguun” on kindlasti kõigi suveseiklejate meelispaik, kuid helesinise veega koht pakub silmailu igal ajal.

MOOVER matkabuss sinise laguuni kaldal. Foto Ringo Miina.

Kui leidsid meie soovitustest omale põneva reisisihi, siis broneeri kohe matkaauto info@moover.ee ja reisi naudi mugavat reisimist!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga