Matkaauto Citröen Bürstner IXEO 726

Matkaauto Citröen Bürstner IXEO 726 on Saksamaal toodetud premium klassi autoelamu, mis sobib reisimiseks kuni 5-liikmelisele perele. Kõigi mugavustega matkabussis on kööginurk, wc ja dušš, TV, 2 laia voodit ja rohkelt panipaiku koos mahuka garaažiga. 

Bürstner

Citröen Bürstner IXEO 726 tehnilised andmed

Matkabussil Citröen Bürstner IXEO 726 on võimekas 120 kW diiselmootor ja 6-käiguline manuaalkast. Matkaauto mõõtmed on 714 x 230 x 280 cm. Registrimass 3500 kg ja juhtimiseks piisab B-kategooria juhiloast. Juhtimisel on abiks bluetooth handsfree seade ja navigatsiooniseade. Kasutatav navigatsiooniseade on spetsiaalsete matkaauto seadistustega, mis arvestab sõiduki iseärasustega ja ei juhata teid kitsastele metsateedele. Parkimisel on abiks tahavaatekaamera. Kuumal suvepäeval saab autos nautida jahedat konditsioneeritud õhku.

Matkaautol on kaks akut, üks sõiduki sõidufunktsioonideks ja teine elamuosale. Seega ei tasu karta, et pikalt elamuosas elektrit tarbides sõiduk hommikul tühja aku tõttu ei käivitu. Akude laadimine toimub sõidu ajal või olles ühendatud välisvooluvõrku. Igapäevaselt autoga sõites ei ole vajalik leida vooluvõrku ega olla pidevalt kaabliga ühenduses. Näiteks viibides suvel 3-nädalasel autoreisil, kasutasime välisvooluvõrku vaid korra ja seegi kord ei olnud hädavajalik. Lisaks on sõidukile paigaldatud ka 1500W inverter, mis annab võimaluse kasutada 220V ka ilma püsiva kaabelühenduseta.

Kütteks ja sooja vee tootmiseks kasutab matkaauto gaasi. Ruumi temperatuuri saab mugavalt reguleerida autos asuvast digitaalsest juhtpaneelist, samuti valida sobilik vee temperatuur ja soojenemise kiirus. Autol on alati kaasas 2 gaasiballooni. Gaasiballoonide vahetus toimub automaatselt Truma DuoControl vahetusseadme abil, st juhuks kui üks balloonidest peaks tühjaks saama, toimub teise ballooni kasutuselevõtt automaatselt ja öösel kütte seiskumist kartma ei pea. Samuti on süsteem varustatud avariiklappidega, mis lubavad gaasi kasutada ka sõidu ajal.

Külmik toimib kolmel toitel. Üldjuhul gaasiga, püsiva elektriühenduse korral võimalik kasutada ka 220V toidet. Vajadusel on sõidu ajal võimalik kasutada ka 12V toidet. Toite valik toimub automaatselt, seega ise ei pea selle pärast muretsema.

Autol on 120-liitrine veepaak, kust tuleb vesi nii nõudepesuks, tualeti kui duši kasutamiseks. Kasutatud must vesi koguneb reovee paaki, mida võib tühjendada kanalisatsiooni või selleks ettenähtud kohta. Puhta vee, reovee taset ja akude mahtuvust saab jälgida juhtpaneelist. Veepaaki on võimalik täita tanklates, selleks ettenähtud kraanist ja loomulikult ka igast kämpingust. Veepaagi täitmiseks on matkaautoga kaasas ka veevoolik ja erinevad ühendusadapterid.

Markiis pakub suvel jahedat varju. Sõidukiga on kaasas suur 2,5 x 5 m markiisialune vaip maapinnale, et oleks lihtne ning puhas autosse ja õue liikuda.

Citröen Bürstner IXEO 726 elamuosa

Matkaauto Citröen Bürstner IXEO 726 nutikad lahendused pakuvad mugavat äraolemist.

Kogu põrandat katab pehme vaipkate, mis tagab mõnusa ja sooja olemise kogu reisi jooksul. Vaipkatte puhastamiseks on autos kaasas kompaktne akutolmuimeja.

Kõik aknad on avatavad ja kahes asendis fikseeritavad. Akende ette saab tõmmata kardinad, päikesevarjuks rulood või putukate tõrjumiseks võrgud. Suveööseks on mugav avada katuseluugid. Samuti on putukavõrk ukse ees.

Autos on mugavad poolnahkkattega istmed. Juhi ja kõrvalistuja istmed on nn kapteni istmed ehk 180 kraadi pööratavad, et puhkehetkel toolid laua poole keerata. Viies istekoht asetseb seljaga sõidusuunas ja on parim koht sõidu ajal TV vaatamiseks. Seljaga sõidusuunas iste on varustatud 2-punkti turvavööga, ülejäänud istmed omavad 3-punkti turvavööd.

Laste turvatoole saab paigalda kõigile istekohtadele, kinnitades turvavööd nõuetekohaselt.

Sõiduki keskel asuva laua kaugust on võimalik reguleerida tagumisest istmereast lähemale või kaugemale, nii on mugav lastel sõidu ajal joonistada või ristsõna lahendada. Keerates välja laua lisaplaadi, mahub kogu reisiseltskond kenasti laua ümber einestama või lauamängu mängima.

Autos on telekas, mille asukoht on muudetav. Dvd-mängija võimaldab vaadata oma lemmikfilme millal iganes. Muusika kuulamiseks on paigaldatud lisakõlarid tagumiste istmete sisse.

Seinale paigaldatud telekast saad nautida lemmiksaateid igal ajal

Autos on 5 magamiskohta – auto tagaosas on lai voodi 3 inimesele ja kahte inimest mahutava voodi saab alla lasta söögilaua kohale. Keskmine voodi on mõlemalt poolt piiratud turvavõrkudega. Vajadusel on tagumist voodit võimalik muuta ka kaheks eraldiseisvaks voodiks ja privaatseks olemiseks eraldada ülejäänud salongist kardinaga.

Privaatseks olemiseks saab tagumise voodi eraldada kardinaga

Täisvarustuses köök ja mahukad panipaigad

Köögiosas on 3 auguga gaasipliit, kraanikauss, külmik koos sügavkülma osaga ja palju kappe ning sahtleid mahutamaks kõik vajalikud nõud ja toiduained. Külmkapipealses kapis on ventilatsiooniava, mistõttu saab seda kasutada jaheda panipaigana. Prügikaste on paigaldatud kaks tükki, nii on võimalik eraldi sorteerida olmeprügi ja pakendid.

Bürstner
Kapid mahutavad kõik vajalikud

Kogu matkaauto mööbel on ergonoomiline ja lihtsalt käsitsetav, näiteks ei ole teravaid nurki, kuhu end ära lööks.

Nutikaid panipaiku on autos mitmeid, näiteks juhiistme kohal asuval riiulil on mugav hoiustada üleriideid, jalanõud saab autosse tulles jätta astmeavasse.

Laua kohal asuvates kappides on otstarbekas hoida neid asju, mida sõidu ajal vaja võib minna, näiteks laste mänguasju, raamatuid, joonistusvahendeid või väljudes haarata kapist kaasa käekott ja fotokaamera.

Tagumise trepi kõrval on mõlemal pool mahukad kapid asjade paigutamiseks. Ühes kapis on liigutatav riiul mugavaks kasutamiseks, teises kapis stange riidepuude riputamiseks. Mõlemad kapid on seest valgustatud.

Trepi sees asub panipaik, mis ühendab salongi ja garaaži. Seal on hea hoida köögivilju või jooke, mis vajavad jahedamat temperatuuri.

Tagumise voodi peatsis asuvates kappides saab hoiustada riideid, riiulile asetada lugemist ootav raamat või panna laadima telefon.

Autoelamu pesuruum ja wc

Autoelamu pesuruum on väga kompaktne mahutades wc, kraanikausi ja dušikabiini. Kaks kappi hügieenitarvete hoidmiseks, suur peegel ja mitmed riputuskonksud tagavad mugava toimetamise. Võimalus on kasutada pistikupesa fööni või pardli laadimiseks. Wc toimib nagu wc ikka – vesi peale ja kangist alla lasta. Indikaatortuli annab märku kui kasett vajab tühjendamist. Duši kasutamiseks tuleb liigutada teisaldatav sein teisele poole ja tõmmata ette vannikardin ning kõik mugavused pesemiseks on olemas.

Matkaautos on kassett-wc, kuhu tuleb enne esimest kasutamist ja peale tühjendamist asetada keemiatablett ning lisada väike kogus vett, mis kogu reo ära lahustab. Wc-kasseti tühjendamine on lihtne ja diskreetne. Paak tuleb tühjendada selleks mõeldud kanalisatsiooni või wc-sse.

Kõik vajalik reisile kaasa

Auto tagaosas asub mahukas graaž, kus saab hoida välimööblit, grilli või muud vajaminevat. Juhime tähelepanu, et suuremad esemed peavad olemad garaažis korralikult kinnitatud, vältimaks ümberkukkumist. Autol on kaasas ohutuspakett, 30-meetrine pikendusjuhe auto vooluvõrku ühendamiseks, loodimiskiilud ebatasasel maapinnal auto loodimiseks, käsitolmuimeja salongi koristamiseks, markiisi avamise teleskoop käepide, avatud markiisi turvaliseks kinnitamiseks rihmad ja vaiad, markiisialune vaip ja veevoolik paagi täitmiseks.

Turvalisus ja abi on tagatud

Autol on kesklukk, võimaldades lukustada kõik uksed ühe nupuvajutusega. Luukide lukustamine toimub eraldi võtmega.

Auto on kindlustatud kasko kindlustusega, mis tagab ööpäevaringse autoabi kogu Euroopa Liidus.

Lisavarustus

Matkaauto lisavarustusena saab rentida rattahoidjat, SUP-laudasid, elektritõukerattaid, sööginõusid ja köögitarvikuid, kompaktset gaasigrilli, matkalauda ja mugavaid toole jpm. Ja et saaksid reisi nautida kuni rendiaja lõpuni, siis on võimalik tellida auto lõpukoristus.

Kui Sul tekkis küsimusi või soovid rentida matkaautot võta meiega ühendust.

Sul on küsimusi seoses matkaauto või reisimisega?

Võta ühendust.

Marvin Laanemäe, MOOVER OÜ

Saa esimesena teada matkaautoga reisimise uudistest.

LIITU UUDISKIRJAGA!

*Me ei spämmi ja hoiame sinu andmed kaitstuna.

1 comment

Comments are closed.