Matkaautoga reisimise eelised on eelkõige vabadus, mugavus ja kompaktsus.

Liikumisvabadus

Matkaauto annab Sulle vabaduse liikuda sinna, kuhu ise tahad ja ööbida kas kõigi mugavustega karavanipargis või nautida privaatsust looduse keskel. Sa ei pea iga päev pakkima kohvreid ega tegelema öömaja otsimisega ning meeldivas kohas võid ööbida kasvõi mitu päeva järjest. Erinevalt lennureisist näeb matkaautoga reisides huvitavaid kohti teel olles, läbides väiksemaid teid näed kohalikku eluolu ning peatuse saad teha endale sobival ajal ja kohas.

Mugavus

Matkaauto on nii liikumisvahend kui öömaja, igal hommikul saab nautida uut vaadet. Hommikukohvi saad juua rohelisel murul ja sumedat õhtut nautida looduse keskel. Kõigi mugavustega õuemööbli ja grilli saab matkaautoga kaasa, vihmasabina või lõõskava päikese eest pakub kaitset markiis. Täieliku privaatsuse tagamiseks on akende ees pimendusrulood ja tüütute putukate vastu putukavõrgud. Auto sise- ja tarbevee temperatuuri saab reguleerida digitaalsest juhtpaneelist.

Kompaktsus

Matkaauto suurimaks eeliseks on kompaktsus – autosse saab mahutada kõik tarviliku, alates söögitegemisvahenditest kuni hobitarveteni. Soe vesi, dušš, WC, külmik, teler, ja gaasipliidiga varustatud köök on alati käepärast ning suvekuumaga pakub jahutust konditsioneer. Matkaautos on hulganisti kappe ja panipaiku mahutamaks riided ning muu vajamineva. Suur garaaź matkaauto tagaosas mahutab jalgrattad, kärud, hobivarustuse ja muu vajamineva, mis sõiduautosse ei mahuks.

Mõnedes regioonides on kohvikutes ja restoranides keskpäeval tavaks pidada lõunapausi ehk siestat, seega võib toitlustuskoha leidmine osutuda keeruliseks ja ajamahukaks. Matkaauto külmik hoiab toiduained värskena ning nii saad valmistada omale meelepärase söögi sulle sobival ajal ning kohas. Jäätised saad pista sügavkülmikusse. Köögis toimetamiseks on matkaautos olemas nii nõud, söögiriistad kui potid-pannid. Pööratavad nahkkattega kaptenitoolid võimaldavad einestada laua taga või mugavalt vaadata hilisõhtust filmi.

Lapsed saavad pika sõidu ajal laua taga mängida, joonistada või vaadata telekast multikaid. Tagumistel istmetel on piisavalt ruumi laste turvatoolide paigutamiseks. Pissipeatuse tegemiseks ei pea otsima pidevalt järgmist tanklat, sest wc on matkaautos olemas.

Matkaauto juhtimine on lihtne ja mugav, seega ei ole ka pikemate vahemaade läbimine probleem. Erinevalt haagissuvila vedamisest, mis nõuab erilubasid, piisab 3,5 tonnise matkaauto puhul juhtimiseks B-kategooria juhilubadest. Sõidumugavuse tagavad komfortsed toolid, püsikiirusehoidja ja parkimisel on abiks tagurdusakaamera.

Võimas 120 kw mootor ei jää hätta ka kõige äkilisemal tõusunukil või kiirel möödasõidul. Samas jääb kütusekulu kõigest 9,5 liitrit 100 km kohta.

Sõidumarsruuti aitab planeerida spetsiaalselt matkaautodele mõeldud Navigate navigatsioonisüsteem koos 8-tollise puutetundliku ekraaniga.

Kui eelistad liikumisvabadust ja mugavust, siis vali reisimiseks matkaauto.