Matkaautoga Virumaal Mereoja Kämpingus

Jätkame Eesti kämpingute külastamist. Nagu varasemalt kirjutasin, võtsime eesmärgiks proovida erinevaid Eesti kämpinguid: esimesena käisime Solar Caravan Parkis – saab lugeda SIIT, ja sedapuhku oleme jõudnud Virumaale Mereoja Kämpingusse.

Mereoja Kämping

Mereoja Kämping asub Virumaa südames, Lääne- ja Ida-Virumaa piiril, Kõrkkülas, otse pankranniku serval. Tallinn-Narva maanteelt juhatava sildi järgi maha keerates ei paista kämpingut esialgu kusagilt, kuid mööda kitsukest teed jõuame läbi metsatuka avarasse puhkekohta.

Kämpingu koduleht reklaamib kohta täiesti uue puhkekeskusena, on pereettevõttena kämping tegutsenud juba tosin aastat ja pikaajalise tegutsemise tulemusena on kogu rajatis korrastatud ning kõik kaasaegsed kämpinguteenused tagatud.

Check-in tehtud, asume oma seltskonnale sobivat kohta valima: kämpinguala on suur, saab valida avara muruplatsi või privaatsema eraldatud ala. Kogu territoorium on päris suur, või õigemini pikk, mille ühest otsast teise läbimiseks tuleb ette võtta väike jalutuskäik.

mereoja-kamping

Kämpingu haljastus on hoolikalt planeeeritud ja hooldatud, spetsiaalselt karavanidele rajatud parkimiskohti ümbritsevad kõrged hekid, mis tagavad täieliku eraldatuse. Parkimiskohtade vahel asetsevad piknikulauad ja grillimiskohad. Autosuvilaga reisijaile on olemas kõik vajalik: elekter, vesi ning purgimisteenused. 

Olmehooned on kenasti korras ja puhtad, eriti uhke on pesuruum, kus taustaks mängib mahe muusika justkui spaas.

Muusikast rääkides jäävad kohe silma raadiot keelavad märgid. Kämpingupidajad soovivad pakkuda külalistele võimalikult vaikset keskkonda, kus muusikal kohta ei ole ja tahes tahtmata hakkad ka ise lõpuks Mereojal poolihääli rääkima. Tssss! 🙂

Kuigi koht asub mere ääres, siis avarat merevaadet siin ei ole, nüüd pakuvad rannikul kõrguvad puud kaitset tuulte eest ja nii on platsi peal mõnusalt vaikne.

Kuna laste mänguväljak jääb meist üsna kaugele ja lapsed suunduvad hoopis discgolfi mängima (kettad on meil alati autos kaasas). Rada on vihmahoogude tõttu kohati porine, kuid sellegipoolest mängulusti pakkuv.

Administratiivhoonest leiab infot ümbruse ja kohalike vaatamisväärsuste kohta. Matkaauto koht koos elektriga maksis 26€, lapse puhul lisandub 3€. Klubi Eesti Karavan liikmekaardiga säästsime 1 euro 🙂

Mereoja Kämping on avatud hooajaliselt maist septembrini.

mereoja_kamping

Mereoja saunast otse merre

Õhtu hakul oli meie seltskonna jaoks kuumaks köetud pankranniku pervel asuv saun. Saun on väga korralik ja mahutab kenasti istuma kogu seltskonna. Saunalavalt merevaadet varjutavad kõrguvad puuladvad, kuid leil on värskes saunas kuum ja kosutav, nii et karastavasse merevette heita on ikka väga mõnus.

Rannajoon ulatub mõlemale poole nii kaugele kui silm ulatub. Kivisel rannal on hea jalutada (mööda randa kulgeb , otsida põnevaid fossiile või veeretada mõtteid mõned langenud puupakul istudes. Mõnusa jalutuskäigu kaugusel asub avar Liimala liivarand ja Tulivee restoran.

Kuna olen siin rannas varemalt korduvalt käinud, siis tean, et päikesetõusud ja -loojangud on siin ülivõrdes ilusad. Ka täna õhtul värvib loojuv päike taevaaluse oranžides toonides kuldseks ning roosades õites põdrakanep kõigub kerges meretuules hõõguva taeva taustal. Looduse ilu hindavale puhkajale täiuslik hetk.

Mereoja kämping vaikseks puhkuseks mere ääres

Paraku jäi meie seekordne külastus vaid üheöiseks ja hea meelega oleks Mereoja kämpingusse pikemalt jäänud, kuid nüüd on küllaga põhjust tagasi tulla, sest kämpingu vaikne eluolu, looduskeskkond ning kaasaegsed mugavused tagavad lõõgastava ja rahuliku puhkuse, et argitoimetustest välja lülitada.

Aitäh Mereoja Kämping!

Postitus kajastab meie kogemusi ja hinnanguid. Postitus ei ole sponsoreeritud.

Tekst ja fotod: Liisi Laanemäe

LOE LISAKS:

Sul on küsimusi seoses matkaauto või reisimisega?

Võta ühendust.

Marvin Laanemäe, MOOVER OÜ

Saa esimesena teada matkaautoga reisimise uudistest.

LIITU UUDISKIRJAGA!

*Me ei spämmi ja hoiame sinu andmed kaitstuna.