Matkaautoga Pärnus kämpingus Solar Caravan Park

Oleme matkaautoga reisides eelistanud looduslikke peatuskohti, kuid nüüd otsustasime astuda uuele teele ja avastada Eesti kämpingumaailma. Esimeseks sihtpunktiks valisime Pärnumaal asuva karavanipargi Solar Caravan Park, mis pälvis hiljuti maineka ASCI parima kämpingu tiitli.

Kui nädalavahetuse hakul matkabussiga Pärnu poole teele asusime, olime täis põnevust ja elevust uue kämpingukogemuse ees. Seni oleme puhanud omal käel, kämpingutest pigem mööda vuhisenud, eelistades parkimiseks RMK puhkealasid, kuid nüüd otsustasime oma mugavustsoonist välja astuda ja avastada, mida Eesti kämpingumaastik meile pakub.

solar-caravan-park

Solar Caravan Park

Jõudsime juunikuu laupäeva pärastlõunal linnakärast kämpingusse, haaras meid kohe sealne rahulik elu. Solar Caravan Park asub Pärnust 10 km kaugusel metsade ja põldude vahel, kuhu ei kosta linnakära ega maanteemüra. Tegemist on Eesti ühe uuema kämpinguga, mis võtab vastu nii autosuvilaga reisijaid kui ka telgiga matkajaid. Kämping on avatud aastaringselt.

Kämpingus tervitas meid Solar Caravan Park perenaine Lea, kellega olime põgusalt kohtunud Vanamõisa karavanimessil. Esimesed tervitussõnad vahetatud, parkisime matkabussi ära ja perenaine tutvustas meile lahkesti karavanipargi mugavusi ja teenuseid.

Küsimusele kas keegi tahab tulla tiigi kaldale kalu söötma, ei pidanud perenaine pikalt vastust ootama ja lapsed oli loomulikult nõus seda kohe tegema. Võta nüüd kinni kas tegemist oli reaalse vajadusega või nutika turundusnipiga, aga “jää sai murtud”.

Kui kalad said toidetud ja lapsed olid mänguväljakule suundunud, saime karavanipargis rahulikult ringi vaadata.

Avar karavanipark pakub vaikust ja privaatsust

Solar Caravan Park territoorium on avar ja tänu suurtele parkimiskohtadele jagub ruumi kõigile karavanpargis viibijatele. Parkimiskohad on paari kaupa hekiga eraldatud, mis loob korrastatud ja süsteemse ala. Perenaise aiandushuvist ja hoolitsevatest kätest annavad märku kaunid taimekooslused ning lopsakad lilleamplid.

Perenaine avaldas, et enne karavanipargi rajamist käisid nad Soomes läbi kümmekond kämpingut ning ammutasid ideid kuidas ja mida klientidele pakkuda. 5 aastat tagasi alustatud ettevõtmisest on tänaseks kasvanud täisteenust pakkuv puhkekeskus ja üks parimaid kämpinguid Eestis.

solar-caravan-park

Roheline energia

Karavanipark töötab valdavalt päikeseenergiga – keset muru kõrguv päikese liikumissuundi järgiv massiivne paneelide stend on saanud Solar kämpingu kaubamärgiks, andes energiat valgustuse toimimiseks ja sooja vee tootmisesse. Mitmel korral rõhutas võõrustaja pereettevõtte keskkonnahoiu ja taaskasutamise põhimõtte järgi tegutsemist.

Tegemist on vaikse kämpinguga, kus ei pea muretsema pidutsevate naabrite pärast, kui siis kuuled ainult looduse laulukoori – lindude siristamist ja konnade krooksumist. Kusjuures tiigis elavad konnad on siin ebaharilikult helerohelist värvi, kuid kellel silmatorkavast välimusest hoolimata on tagasihoidlikult liiginimetuseks lihtsalt veekonn.

Hästi läbi mõeldud karavanipark

Kämpinguplatsil haarab kõigepealt silma roheliste ja punaste tulukestega maja – tuleb välja, et seal asuvad wc ja dušširuumid ja ukse kõrval asuv märgutuli annab teada kas ruum on vaba või hõivatud. Olmeruumid on tõeliselt laitmatud – puhtad ja hästi hooldatud.

Võrreldes viietärnitualetiga on kööginurk tagasihoidlik, kuid kõik vajalik söögitegemiseks on olemas. Istumiskohti saab valida nii sees kui väljas.

Autosuvilaga reisijaile on olemas kõik vajalik: elekter ja vesi, eraldi keemilise wc tühjenduskoht ja spetsiaalne halli vee väljastamise ala. Kel soovi, saab kohapeal isegi auto iseteeninduspesulas puhtaks pesta.

Korrast ja organiseeritusest annavad aimu igale nurgale paigaldatud viidad ja sildikesed. Infot on tõesti igaks juhuks ja olukorraks ning eksimisvõimalust jäetud ei ole 🙂

Lastele on vahva mänguväljak koos veepumpaga, nii et lapsed olid pidevalt seal tegevuses.

Matkaauto plats koos elektri ja muude karavaniteenustega maksis 29€/öö/2 inimest, lisandus laste hind 5€/laps. Kuna oleme Klubi Eesti Karavan liikmed, saime hinna kohe 10% soodsamaks.

Perega reisijades on kämpingu täishind 44€ üsna kõrge, kahekesireisijale 25-30€ vist tavapärane vahemik.

solar-caravan-park

Kui olime end kenasti sisse seadnud, teatas perenaine, et nad olla oma perega telksauna kütnud ja kutsus ka nii meid kui teisi külastajaid sauna proovima. Kuna meie ei ole varem telksaunas käinud, siis haarasime lahkest pakkumisest rõõmuga kinni. Tuli välja, et telksaun on pererahval hiljuti soetatud ja alles teist korda kasutamisel. Täitsa vahva kogemus, telksaun läks kuumaks ja kannatas kenasti ka leili võtta.

Tol õhtul peatus karavanipargis kümmekond autot ja paar telkijat. Igaüks toimetas oma tegemisi ja kuna jahe ilm ei soosinud õuesolekut, siis möödus õhtu karavanis filmi vaadates.

Solar Caravan Parki tulebki tulla rahulike ootustega, mingit tohutut meelelelahutust oodata ei ole, pole merd ega vaatamisväärsusi. Kui ma reisiks üksi või kahekesi, siis on see väga mõnus sihtkoht niisama logelemiseks ja päeva nautimiseks, lastega aga tuleb pidevalt midagi uut leiutada ja päeva või paari pärast tuleks edasi liikuda.

Uni oli rahulikus keskkonnas tõesti kosutav, õdusust lisas öö läbi matkabussi katusel krabistav vihmasadu. Küll aga oli kahju telkijatest, kes sel ajal kui meie hommikukohvi jõime, oma vihmamärge telke kokku korjasid.

Kui vihmapilved olid laiali hajunud, siirdusin jalutuskäigule metsarajale, mis viis lähedalasuva liivase kaldaga karjääri juurde. Oh kui mõnus oli jalutada vihmavärskes metsas ja imetleda looduse mitmekesisust.

eesti-mets

Solar Caravan Park rahulikuks puhkuseks

Meie esimene kämpingu kogemus osutus igati meeldivaks. Eelkõige jäi meelde emotsioon, mis ilmestab pererahva südamega suhtumist oma tegemistesse ja tunne, et klient on tõesti oodatud külaline. Korralik läbimõeldud lahendustega karavanipark rahuldab peamised matkaautoga reisijate vajadused. Ideaalne puhkekoht, kus argitoimetustest välja lülitada ja rahulikus tempos päeva nautida. Aitäh Solar Caravan Park!

Postitus kajastab meie kogemusi ja hinnanguid. Postitus ei ole sponsoreeritud.

Tekst ja fotod: Liisi Laanemäe

LOE LISAKS:

Sul on küsimusi seoses matkaauto või reisimisega?

Võta ühendust.

Marvin Laanemäe, MOOVER OÜ

Saa esimesena teada matkaautoga reisimise uudistest.

LIITU UUDISKIRJAGA!

*Me ei spämmi ja hoiame sinu andmed kaitstuna.