5 põnevat reisimarsruuti matkaautoga

Suvine reisihooaeg on täies hoos ja ka sel aastal on vaieldamatult populaarseim reisimisviis matkaauto. Kuhu siis matkaautoga minna?

Panime kokku 5 reisiideed, mille marsruudi oleme ise oma perega läbi sõitnud ja nendest reisidest on jäänud unustamatud mälestused kogu perele. Teekonna läbimine võtab keskmiselt aega 10 päeva, kuid olenevalt sõidutempost saab ka kiiremini või aeglasemalt kulgeda.

Reisimise teevad mugavaks kaasaegsed matkaautod, kus on olemas kõik vajalik igapäevaseks eluks – kööginurk, voodid, wc ja dušš, rohkel panipaiku ja mahukas garaaž. Lisaks lai valik lisavarustust.

Matkaautoga ümber Läänemere

Justnimelt meie esimene reis viis meid tiirule ümber Läänemere. Sõitsime läbi Läti-Leedu, Poola rannikut pidi Saksamaale, praamiga Taani, üle Öresundi silla Rootsi ja laevaga tagasi Eestisse. Suurepärane Poola põhjarannik ja mereäärsed linnad, Saksamaa väiksed külad, kriidikaljud Taanis Mon’i saarel ning elamusterikas Kolmårdeni loomaia külastus Rootsis on eredamad mälestused sellest ringreisilt.

Loe reisikirja SIIT: “Matkaautoga ümber Läänemere”

reis-umber-laanemere

Matkaautoga Nordkappi

Matkaautoga läbi Soome ja imelise Lapimaa Norra kuni üle mägede kulgedes jõuad Magerøya saarel asuv Nordkapp, mis on Euroopa põhjapoolseimasse tipp. Põikasime külla ka Jõuluvanale, külastasime Ranua loomaparki, nägime hulganisti põhjapõtru, otsisime vääriskive ametüstikaevanduses ning muidugi nautisime ededat Lapimaa loodust ning Norra mäestikke.

Loe reisikirja SIIT: “Matkaautoga Nordkappi”

Läti-Leedu ringreis

Lõunanaabrite juures avastamist jagub, ka sisemaal on hulganisti põnevaid ja ilusaid kohti. Näiteks Leedu kaguosas asuv suurepärane kuurortlinn Druskininkai. Ning muidugi need lõputud kuldsed liivarannad, kaunid mereäärsed linnad Ventspils, Palanga, Nida, külm saldejums …

Igaljuhul on Läti ja Leedu avastamist väärt!

Loe reisikirja SIIT: “Läti-Leedu ringreis”

nida-liivaduunud

Ringreis Turu saarestikus

Unustamatu reis Soome edelaosas asuva Turu ümbruses ja saarestikus (Archipelago Trail), mille moodustavad 20 000 saart ja laidu. Suveperioodil sõidavad saarte vahel praamid, mis võimaldavad liikuda saarelt saarele autoga reisijatel. 

Laste rõõmuks põika sisse ka Muumimaale.

Loe reisikirja SIIT: Ringreis Turu saarestikus

Ringreis Eesti saartel

Eestis on 6 saart, kuhu pääseb matkaaautoga – Saaremaa, Hiiumaa, Vormsi, Muhu, Kihnu ja Piirissaar. Oleme nendest enamuse läbi käinud, ka sellesuvise 2-nädalase puhkuse veetsime Saaremaal, Hiiumaal ja Vormsil trippides. Püüame oma reisidel kogeda ehedat elu ja naudime looduses liikumist, seega kirjutame ka kohalikest matkaradadest ning “avastamata” paikadest.

Loe reisikirju SIIT: Matkaautoga Eesti saartel

Rohkem reisiideid ja -marsruute, matkaradasid, RMK puhkealasid ja muid põnevaid kohti, mida matkaautoga külastada, leiad meie REISIBLOGIST.

Sul on küsimusi seoses matkaauto või reisimisega?

Võta ühendust.

Marvin Laanemäe, MOOVER OÜ

Saa esimesena teada matkaautoga reisimise uudistest.

LIITU UUDISKIRJAGA!

*Me ei spämmi ja hoiame sinu andmed kaitstuna.

5 comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga