Karavanide 26.kokkutulek Pärnumaal Lepaninas

Klubi Eesti Karavan sügisene 26. karavanide kokkutulek toimus seekord Pärnumaal Lepaninas, kuhu oli oodata pea 250 matkaautot ja haagissuvilat.

Kui varasematel kokkutulekutele oleme läinud kohale reede õhtuks, siis seekord avanes võimalus minna juba neljapäeva õhtul. Ilmaolud ei olnud nädalavahetuseks just eriti rõõmsad, nii et pakkisime kummikud ja soojad riided kaasa ja võtsime suuna Pärnu poole.

Jõudsime Lepaninasse juba hämaruse saabudes. Karavane oli kohal juba uskumatult palju, korraldaja sõnul ca 80 autot. Parkimine oli kõigile vaba valikuga ja territoorium piisavalt suur, et kohti jaguks kõigile. Merevaatega kohti kaldapealsel küll jagus, aga õues oli hirmus kõva tuul, seepärast otsustasime parkida rohkem sisemaale, kaitsvate mändide varju.

Õhtu möödus rõõmsate taaskohtumiste saatel. Siinkohal tervitused M&A Karavanitarvikud sõpradele, kelle mõnusas soojas telgis pikalt juttu puhusime.

Rattamatk vihmas

Järgmise päeva programmis oli planeeritud rattamatk Häädemeestele. Kuna õues oli ikka suht raju ilm, jätsime lapsed haagisesse filmi vaatama ja hüppasime vapralt ratta selga. Rattureid oli ühiseks retkeks kogunenud paarkümmend. Niipea kui pedaalima asusime, hakkas ka taevast tihedalt vihma sadama, nii et esimese kilomeetri lõpuks olid pealmised riided juba läbi vettinud. Targad olid need, kes olid end varustanud vihmakeebi või veekindlate riietega. Kahjuks meil oli kehv ettevalmistus ja nägime, et toredast rattamatkast ei tule meie jaoks seekord midagi välja ning keerasime otsa ringi.

Tagasi soojas haagises, riputasime märjad riided kuivama ja soojendasime ka end taas üles.

karavanide-kokkutulek

Häädemeeste toiduelamused

Kuna õues tegutsemist tuli riiete kuivamise tõttu edasi lükata, siis otsustasime minna hoopis Häädemeestesse lõunat sööma. Kõigepealt põikasime sisse Almpub pubisse, kus pisut ähmi täis austrialasest peremees Norbert meid rõõmsas ärevuses vastu võttis. Peremehel oli aga üksjagu tegemist oodates rattamatkalisi iga hetke sööma, seetõttu jätsime pererahva toimetama ja lubasime teinekord tagasi tulla.

Järgmine kõrts oli mõnisada meetrit edasi asuv Trahter Magic. Söögikoha nimi oli äärmiselt maagiline. Sisse astudes ja menüüd lugedes pidime küll imestama, nii väikeseid hinnanumbreid polnud ammu näinud. Menüüs valik oli lai, sai valida nii kodust ahjuliha kui nooblit küülilkupraadi. Tellimus tehtud, jäime tühjade kõhtude ootama. Vahepeal sadas trahterisse sisse terve grupp välismaalasi, kes köögi töörütmi ilmselt lootusetult sassi ajasid, nii et kui lõpuks meie praed ühekaupa lauda jõudsid, oli kartulitele kallatud kaste juba täiesti jahtunud. Kahjuks oli sama külm ka teenindaja suhtumine.

Kõhud täis, põikasime läbi tanklast, kust sooritasime nädalavahetuse parima ostu – arvate ära mis see on? Loomulikult vihmakeep! 🙂

Pealelõunal hakkas matkaautosid ja haagissuvilalaid järjest rohkem saabuma, kuni kõik platsid, nurgatagused ja mändide alune valendas valgetest karavanidest.

karavanide-kokkutulek-lepaninas

Karavanide kokkutuleku avamine

Õhtul toimus karavanide kokkutuleku avamine, avasõnad lausus Klubi Eesti Karavan juhatuse liige Ivar Kalev, kes tervitas kohaletulnuid. Ivar märkis ära ka kohaletulnud ukrainlase Juri, kes vabatahtlikuna tegeleb armee varustamisega. Samuti oli võimalik teha annetusi, mille eest Klubi soetab Ukraina võitlejatele vajalikku varustust. Juri tänas eestlasi antud abi ees ja kui peaks võimalus avanema, siis ootab eestlasi Ukrainasse Karpaatidesse külla.

Singer Vinger

Üritus ametlikult avatud ja lipp heisatud, oligi õige pea aeg, et lavale tuleb õhtu peaesineja Singer Vinger. Suurimatele fännidele jagati klubi poolt spetsiaalsed kujundatud fännisärgid Singer Vingeri laulusõnadega ja usun, et bänd ei pidanud pettuma. Rahvas elas Hardi Volmeri ja Singer Vingeri esinemisele täiega kaasa, seda ka hoolimata tihedast vihmasajust. Vägev!

karavanide-kokkutulek-singer-vinger

Tutvumine Kabli asulaga

Järgmine hommik algas läbi vihma kõlava ürituse juhi Sveni tervitusega. Laadaplats oli avatud ja lauad lookas imeliselt lõhnavate Kabli Pagari saiakeste ja pirukate all, lisaks kohalikku käsitööd ja keraamikat ning Klubi tooteid.

Kõhud maitsvaid pirukaid täis, oligi juba aeg matkale suunduda. Seekord olime varustatud vihmakeepidega ja ei seganud meid tuul ega pidevad vihmasajud.

karavanide-kokkutulek

Kabli Seltsimaja juures kogunes oma poolsada inimest ja giidi Kaire Käära jutu saatel suundusime Kablit avastama.

Retk oli äärmiselt huvitav, Kaire oskas pajatada paeluvaid lugusid muistsetest laevaehitajatest ja purjelaevadest ning rannaküla eluolust, põnevaid fakte kohalikust eluolust, nt Kabli enda Mustamäe piirkonnast või millises majas suvitasid omaaegsed kunstnikud ja kirjanikud ning saime üheskoos laulda eelmise sajandi laevalaulu kuni lõpuks jõudsime välja linnuvaatlustornini.

Oli tõesti äärmiselt huvitav retk ja väga hea organiseerimine ürituse korraldaja poolt – Sven tassis kogu tee kaasa kõlarit ja mikrit, et kõik osalejad giidi juttu kuuleksid.

Õhtune peoprogramm

Pealelõuna möödus sõpradega juttu ajades, nii mõnestki meie matkaauto rentijast on saanud nüüd matkaauto omanik ja tore on ühistel üritustel kokku saada. Samuti kohtusime leedukatega, kes 2 nädalat tagasi võõrustasid meid Leedus Trakais ning nüüd Eesti kokkutulekule tulid. Tervitused sulle, Egidijus!

Mängisime mändide vahel golfirajal golfi ja lapsed lustisid lasteprogrammiga, mis meeldis neile niiväga, et niipea kui nad jänese ja hundiga minema leekisid, nägime neid alles siis kui kostümeeritud tegelased lahkusid.

Õhtu toimus traditsiooniline loterii auhindade loosimine ja meeleolukas retro videodisko.

Karavanide kokkutuleku lõpetamine

Pühapäeval hommikul kogunesid osalejad veelkord peopaika, et üheskoos üritusele joon alla tõmmata ning oligi aeg hakata asju kokku pakkima ja koduteele asuma.

Siinkohal oli ainus tõrvatilk meepotis asjaolu, et pühapäeva hommikul tuli lõpetamisele vaid mõnikümmend inimest. Jääb arusaamatuks kas külalistel oli tõesti nii kiire, et ei kannatanud tunnikene oodata kojusõiduga? Kummaline suhtumine tõesti.

Meie jäime seekordse karavanide kokkutulekuga Lepaninas väga rahule, meeldivalt aktiivne programm, jäi aega ka niisama istumiseks ja suhtlemiseks ning loomulikult suurepärane Singer Vingeri kontsert. Aitäh Klubi Eesti Karavan ja uute kohtumiseni!

Tekst ja fotod: Liisi Laanemäe

LOE LISAKS Klubi Eesti Karavan varasemate klubiürituste kohta:

Karavanide kokkutulek Laukataguse

Klubi Eesti Karavan kokkutulek Willipu kämpingus

Klubi Eesti Karavan Ermistu Puhkekülas

Klubi Eesti Karavan Grillseminar 2020

Klubi Eesti Karavan Grillseminar 2020

Sul on küsimusi seoses matkaauto või reisimisega?

Võta ühendust.

Marvin Laanemäe, MOOVER OÜ

1 comment

Comments are closed.