Karavanide kokkutulek Laukataguse Puhkekülas

Möödunud nädalavahetusel toimus Raplamaal Laukataguse Puhkekülas karavanide kokkutulek, sedapuhku pisut uhkema järjekorranumbriga ehk 25. juubelikokkutulek.

Karavanide kokkutulekut korraldab Klubi Eesti Karavan. Karavanide kokkutulek on üritus, mis algas aastaid tagasi üheksast autoelamust koosneva seltskonna kogenemisest, millest tänaseks on kasvanud ürituste sari, mida korraldatakse 2 korda aastas. Üritustele on oodatud nii klubiliikmed kui mitteliikmed. Vaata Klubi Eesti Karavan 2022 aasta ürituste kalenderplaani SIIT.

12 – 15. mai toimunud kokkutulekule oli registreerinud pea 240 ekipaaži, mis on Eestis toimunud kokkutulekute osalejate rekord, nii palju karavanisõpru pole varasematele üritustele veel kokku tulnud. Osalejaid oli lisaks eestlastele ka Soomest ja Lätist.

Varasematest klubiüritustest saad lugeda SIIT.

Karavanide kokkutuleku avamine

Reede pärastlõunal Laukataguse Puhkekülla jõudes oli kohal juba hulganisti masinaid. Korraldaja sõnul puhkeküla territooriumil enam vabu kohti ei olevat ja suunas meid sissesõidu kõrvale jäävale põllule. Miks asi nii korraldati, jäi arusaamatuks, sest skeemil olid märgitud kõik parkimiskohad muruplatsile peamaja ees, mis hiljem täiesti tühjana seisis. Siinkohal ei saa süüd panna klubile, vaid koha valdaja peaks hoolitsema parkimise eest võrdsetel alustel.

Igaljuhul mahtusime oma kolmeautolise seltskonnaga kenasti teiste masinate vahele ka muruplatsile ära.

No tegelikult nii lihtsalt see asi ei läinud. Kahjuks ei olnud maha märgitud parkimisalasid, mistõttu sõitsime esiti muruplatsile, mis meie õnnetuseks osutus täiesti pehmeks ja sinna me kinni ka jäime. Taga sõitnud auto saime lükkamisega tagurpidi välja, meie enda auto tuli džiibiga välja tõmmata (aitäh abi eest Rainer!). Õnneks läks kõik hästi ja see väike instident muutus lihtsalt lõbusaks vahejuhtumiks 🙂

Sõidukid ära pargitud, lapsed autost välja päästetud ja mis muud kui grillid kuumaks ajada, et tähistada koosviibimise algust.

Õhtul toimub ürituse pidulik avamine. Sõna võtsid Klubi Eesti Karavan juhatuse liige Ivar Kalev, Laukataguse puhkeküla esindaja ja kohaliku Lau küla külavanem Aare Hindremäe. Lipu heiskamise au oli lisaks Ivarile Kalju Lehtsaarel, karavaniklubi veteranil, liikmenumbriga 30. Tänaseks on klubiliikmed pea 1500.

klubi-eesti-karavan

Õhtu jätkus tantsu ja lõbusa olemise saatel.

Laupäevane programm

Laupäev ei rõõmustanud meid just eriti hea ilmaga, kuid sellest hoolimata jalutasid inimesed karavanide vahel, uudistasid laadakaupu ja mekkisid kohalikku talutoodangut.

Meie aga suundusime rattamatkale, mida juhtis puhkeküla peremees Rain Tulp. Rain näitas ja tutvustas meile ümbruskonda, käisime vaatamas Lau küla endise vallamaja ja koolimaja asukohti, sõitsime läbi karjamaade kuni kohtusime Lau külavanema Aarega, kes rääkis meile Lau küla ajaloost. Kokkusaamine päädis sellega, et pool rattaseltskonnast maandus külavanema koduhoovis, kus lahke külavanem kostitas meid enda pruulitud koduõluga. Oli hää ja magus 😛

Tagasi puhkekülla jõudes oli tagumine aeg taldrikud kaasa haarata ja lõunasöögile suunduda. Hiljem said soovijad käia saunades, uudistada Laukataguse mägiveiseid, teha lõbusõitu hobuvankriga ning Pipi lõbustas mitu tundi kõiki lapsi ja lapsemeelseid 🙂

Õhtu jätkus tantsuga 90-ndate rütmis ansambel Roxy saatel ja lõkketule paistel elades kaasa Stefanile Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Karavanide kokkutuleku lõpetamine

Jõudiski kätte pühapäev – karavanide kokkutulek kuulutati lõppenuks, klubi lipp võeti mastist alla ja aeg oli kodupoole hakata sättima. Aitäh korraldajatele!

Vaata ka PILDIGALERIID meie Facebooki lehelt.

Järgmine üritus juba paari kuu pärast kui Kuutsemäel toimub Klubi 42. sünnipäev. Kohtumiseni!

klubi-eesti-karavan-kokkutulek

Lõpetuseks veel üks tore kevadine reisisihi soovitus.

Põikasime koduteel läbi kevadpealinnast Türilt, kus praegu näeb erakordset vaatepilti. Nimelt on maikuus Türi tehisjärve ääres täie õieilus 155 puust koosnev kirsiallee, mis sinna istutatud 15 aastat tagasi Türi linna 80. sünnipäevaks ja mis nüüd igal kevadel rõõmustavad inimesi oma roosade õiekobaratega. Selline imeilus lõpp toredale nädalavahetusele.

Loe ka meenutusi varasemalt toimunud kokkutulekute kohta:

Klubi Eesti Karavan kokkutulek Willipu kämpingus

Klubi Eesti Karavan Ermistu Puhkekülas

Klubi Eesti Karavan Grillseminar 2020

Karavanide kokkutulek Värskas 2020

Sul on küsimusi seoses matkaauto või reisimisega?

Võta ühendust.

Marvin Laanemäe, MOOVER OÜ

Saa esimesena teada matkaautoga reisimise uudistest.

LIITU UUDISKIRJAGA!

*Me ei spämmi ja hoiame sinu andmed kaitstuna.

1 comment

Comments are closed.