Klubi Eesti Karavan sügisseminar Valgehobusemäe Puhkekeskuses

Eelmisel nädalal, täpsemalt 26. oktoobril 2020, toimus Järvamaal Klubi Eesti Karavan sügisseminar, mille teemaks seekord oli grillimine. Olles just saabunud Läänemaalt, lõime taaskord matkaautole hääled sisse ja võtsime suuna Kõrvemaa poole.

Enamus rahvast oli juba eelmisel õhtul aegsasti Valgehobusemäe puhkekeskusesse kohale tulnud, et laupäeva hommikul seminari esireas kohad sisse võtta. Registreerunud oli lausa 84 ekipaaži, nii uuemate kui vanemate matkaautodega kui haagistega.

Grillimisteadmisi jagas ja õigeid grillimisvõtteid näitas klubi liige ja Eesti Grilliliidu ametlik grillikoolitaja Märt Jamnes.

Laupäeva hommikul ärgates grillahjude korstnad juba suitsesid ja peagi jalutasid huvilised grillimeistri õpetusi kuulama. Märt Jamnes tutvutas erinevaid grille, nii puu- kui söegrille, grillimisvahendeid, grillimisviise ja parimaid grillimisnippe. Kohapeal tossas bbq-ahi, lisaks tehti tuli alla kolmele söegrillile, kaks neist keraamilised grillid.

Õigete lihavalmistamise ja grillimisvõttete demonstreerimiseks valmistas grillmeister antrekooti, pardifileed, flank-steaki ja apelsinipipraga maitsestatud lõhet. Kahjuks ei olnud grillmeister vist arvestanud kohaletulnud rahvaarvuga, sest enamiku jaoks jäi nähtu vaid teooriaks ja mekkida said agaramad. Rahva ootused-lootused olid siiski pandud pearoale, milleks oli mitu tundi ahjus kuuma saanud 28 kg bbq-liha. Kui lõpuks liha valmis sai olid ootused ilmselt juba nii suureks kerkinud, et taldrikule eraldatud 170-grammine lihaviil lausa kahvatus selle kõrval. Samas maitse sai suhu ja õnneks oli ju igal automatkajal oma köök kaasas, nii et kõht päris tühjaks siiski ei jäänud.

Kõht mõnusat tummist enda valmistatud minestronesuppi täis söödud läksime meie avastama kohalikku matkarada. Valgehobusemäe on suusa- ja puhkekompleks, kus saab tegeleda mitmete spordialadega, talvel on peamine muidugi suusatamine-lauatamine, muul ajal saab matkata, orienteeruda, jalgrattaga sõita, harrastada erinevaid pallimänge või proovida kätt discgolfirajal.

3-km matkarada kulgeb mööda mõnusat metsateed, teel olles tõmbavad tähelepanu sellised kohad nagu Hundiorg ja Rebasemägi, vahepeal saab suhu pista mõned pohla ja muidugi nautida metsarahu.

Valgehobusemäe suusanõlval saab eriti uhke vaate Järvamaa metsadele ronides sealse vaatetorni tippu.

Peale mõnusat sirutust oli väga mõnus nautida lõkketuld ja sooja glögi. Õhtu lõpetas meeleolukas disko.

Aitäh korraldajale ja kohtumiseni juba järgmisel üritusel!

Vaata rohkem pilte üritusest meie Facebooki lehelt.

Vaata Bürstner matkaautosid lähemalt.