Kuhu reisida matkaautoga sügisel?

Kaunis värviline oktoober kutsub rändama. Looduses veedetud hetked, lummav päikesetõus ja öine tähistaevas jäävad kauaks meelde, sügisandidest tulvil metsaalused ja lõkketulel valmistatud toit pakuvad maitseelamust. Oleme välja valinud üritused ja tegevused, mis sobivad kogu perele ja toimuvad välitingimustes. Võta aega oma perele ja sõpradele, et veeta koos kvaliteetaega ja nautida kaunist Eestimaa loodust.

Reisi mugava Bürstner matkaautoga

Reisimiseks on meie poolt kõigi mugavustega matkaautod. Kaasaegsed matkaautod on varustatud korralike akudega ja gaasiküttega, mis tagab sooja ja valge toa ning külma joogi külmkapis, siis ei ole otsest vajadust spetsiaalset elektrivooluga kämpinguplatsi otsida ja ööbima saab jääda kus iganes soovid.

Saaremaa Rally

Rallifännidel tasub oktoobri teisel nädalavahetusel suund võtta Saaremaale, kus 9-10.10 toimub Saaremaa Rally 2020 ja sõidetakse Eesti autoralli meistrivõistluste viimane, Estonian Junior Challenge 3. etapp, Läti meistrivõistluste 4. etapp.

Masinate ja liiklusega seotult tasub Saaremaal üles otsida üks eriskummaline liiklusmärk. Nimelt Õ-kultuuripiiri tähistav mitteametlik liiklusmärk, millega saarlased ja valdav osa maailmast keelduvad kasutamast õ-tähte.

Saaremaal matkaautoga puhkamise kohta saad lisa lugeda siit postitusest.

Puhka matkaautoga Pärnumaal

Kuigi jõuludeni on veel aega, aga Pärnumaal Jõuluvana Korstna talus toimub juba vilgas tegevus. 18.oktoobril toimub Jõuluvana Korstna talu Päkapikukooli perepäev “Moosipäev“. Kogu perega saab osaleda erinevates tegevustes talu rehetoas ja kambrites, tornis ja pööningul, aidas ja tallis. Avatud on Jõulumemme kohvik, kohaliku käsitöö müük ja töötab Jõuluvana postkontor.

Teine põnev paik Pärnumaal on Eesti Muuseumraudtee, kus saab näha vedureid, vaguneid, rööpaid ning isegi 5 auruvedurit. Muuseumis leidub küllaga avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele.

Loodusnautlejatele pakub sügisene raba eriti ilusat vaatepilti. Lastega on paras ette võtta jalutuskäik Tuhu soo matkarajal. Pärnumaal asuvas Tuhu soos asub lühike, vähem kui kilomeetri pikkune kaarekujuline laudtee, mis läbib soo arengu erinevaid etappe. Raja alguses asub 5 m kõrgune unikaalne vaatetorn TREPP.

Sügisene koolivaheaeg

19. oktoobril algab sügisene koolivaheaeg ja siis saab perega ette võtta pikema puhkuse. Miks mitte veeta mõned päevad mõnel Eesti saarel – suvel turistidest haaratud paigad on sügis-talvel hoopis teise hingamisega. Koge rahu ja kauneid loodusvaateid Saaremaal, Hiiumaal või hoopis Kihnus või naudi perega veedetud aega värskes õhus loodusradadel matkates. Rohkem reisiideid matkaautoga reisimiseks nii Eestis kui välismaal leiab meie blogist.

Avasta Kesk-Eestit

Matkaautohuvilistel tasub koguneda eelviimasel nädalavahetusel Järvamaale Valgehobusemäele, kus 24.10 toimub Klubi Eesti Karavan korraldatav Grillseminar, mille läbiviijaks on grilliguru Märt Jamnes. Saab nii uusi teadmisi kui maitsta kvaliteetset grill-liha.

Järvamaal viibides ei saa üle ega ümber Järva-Jaani vanatehnika varjupaigast. Vanatehnikamuuseumist leiab üle 300 erinevas seisundis vana ja nostalgilise masina, mis on Eesti teedel läbi aegade liikunud. Eksponaatide hulgas on autod, bussid, veokid, traktorid, aga ka näiteks teehöövel, mitu teraviljakombaini, keevitusagregaat ning jääpuur.

Loodusnautlejate jaoks on ilus koht Rava tammik, mis on 22 hektarit suur ja sellel kasvab 92 kaitsealust põlist tamme, 16 suurt lehist ja üks mitmesaja aastane mänd. Tammiku servas asub suplus- ja puhkekoht ning Rava mõis.

Matkata saab 7-kilomeetrisel Simisalu-Matsimäe loodusrajal, mis kulgeb üle Seli raba ja läbi endiste talukohtade.

Puhka Läänemaal

Oktoobri lõpus, 31.okt, toimub Loode-Eestis RMK Veskijärve puhkealal tore matkaüritus “Porikuul poti ja panniga“, kus matkatakse, tehakse lõkkel süüa ja nauditakse telksauna mõnusid.

Porikuu viimasel ööl aga saab kogeda müstilisi sündmusi Täiskuumatkal.

Läänemaal jagub looduskeskset tegevust veelgi. Põõsaspea tipp on tuntud linnuvaatlejate meelispaik, kus saab jälgida mitmeid vee- ja rannikulinde. Linnuvaatlustornist avaneb vaade merele ja Osmussaarele.

Dirhami kui mõnus puhke- ja ajaveetmispaik tasub külastamist aastaringselt. Jahisadamas on armas mereäärne kalakohvik, kust avanev vaade tekitab tunde, et oled jõudnud maailmalõppu.

Kui leidsid meie soovitustest omale põneva reisisihi, siis broneeri matkaauto info@moover.ee ja naudi mugavat reisimist!

Vaata lisaks ka meie pere varasemaid nädalalõpureis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga