Mida teha koolivaheajal?

Varsti-varsti ootab lapsi esimene sügisene koolivaheaeg – aeg, mil saab kogu perega reisima minna. Reisimiseks ei pea üldse mitte kaugele sõitma, vaid hea võimalus on külastada meie naaberriike. Panime kokku ideed, kuhu võiks Lätis puhkuse ajal minna ja lõbusalt aega veeta. Reisimiseks kõigi mugavustega Bürstner matkaauto.

Linnapuhkus Riias

Riias jagub tegevust nii suurematele kui väiksematele. Linnas saab jalutada parkides, nautida kohvikuid ja kaunist arhidektuuri.

Riia loomaed (Riga Zoo), mis on Baltimaade suurim ja vanim riiklik loomaaed, on olnud läbi aegade perede lemmik, mida tasub külastada igal aastaajal. Metsapargis mändide varjus elab üheskoos üle 400 liigi esindaja ja 3000 looma. Oktoobris toimuvad erinevate loomade teemapäevad ja saab jälgida loomade olekut, väljanägemist ja käitumist.

Kaelkirjakud Riia loomaaias

Samas piirkonnas asub ka Mežaparksis takistusrada, kus kogu pere saab oma oskused proovile panna.

Magusasõprade kohustlik käik on Laima šokolaadimuuseumisse. Lisaks vabriku ajaloo ja šokolaadi valmistamise tehnoloogia tutvustamisele, saavad külastajad maiustada sulašokolaadiga ja valmistada endale oma šokolaaditahvel.

Motohuvilised võiksid üle kaeda Riia Mootorimuusemi, kus saab näha põhjalikku autonäitust, tutvuda autoajaloo ja nõukogudeaegsete masinatega. Väljas on rohkem kui 100 autot, osa neist kohapeal taastatud, lisaks mitmed interaktiivsed aktrakstioonid ja liiklusmängud.

Riia Mootorimuuseum

Naudi veemõnusid Jurmalas

Tõeliselt mõnusat veepuhkust saab nautida Hotel Jurmala spaas. Kui vees isu täis sulistatud, tasub üle kaeda ka sügisvärvides Jurmala ja nautida kaunist linna arhidektuuri ning külastada kohalikke muuseume ja näitusi.

Aktiivne puhkus looduses

Loodushuvilistel tasub suund võtta Gauja (Koiva) Rahvusparki, mis on Läti suurim ja vanim rahvuspark. Rahvuspargis saab matkata mööda tähistatud radasid, nautida kauneid vaateid Koiva jõe orule ja liivakivikaljudele, tutvuda kultuuri ja ajalooga kohalikes mõisates ja lossides, lastele on aga eriti lõbupakkuvad Sigula bobikelgurada, Līgatne loomaaeda ja Zeit Neti seikluspark, Läti suurima labürindi läbimine (MINOTAUR – LABYRINTH) ja Miniatuurne Imedemaa.

Omaaegse paruni eluga saab tutvuda Münchauseni muuseum. Lossi esimesel korrusel on uhke saal ja teisel korrusel asub vahakujude muuseum, kus võib teha pilti koos endiaegsete kuulsustega. Väiksematele külastajatele pakub rõõmu Baltimaade suurim puitatraktsioonide laev. Pikem jalutuskäik tasub ette võtta mööda Münchauseni 5,3 km rajal, mis on pikim haavapuust purre Euroopas.

Lastega peredele on parim ja sõbralikem koht Tērvete looduspark, kus kasvab rohkelt puid ja 72 ohustatud taimeliiki, pargis elab arvukalt metsloomi, linde ja kahepaikseid. Tērvete looduspargis asub muinasjuttude mets, mänguväljak, Päkapikkude mets, ohtralt puuskulptuuridena kujutatud muinasjututegelasi ja palju muud. Sügis on eriti hea linnuvaatlemiseks pargis.

Līgatne piirkonnas asub Baltimaade esimene võrguseikluspark Tīklu parks, kus saab ronida 3 kuni 4 meetri kõrgusel maapinnast rippuvas võrkude labürindis. Sobib seiklemiseks nii suuretele kui väikestele.

AB pargis saab saab näha elusuuruses dinosauruseid, panne end proovile tuubi- ja takistusradadel, sõita kardiautodega ja mitmeid teisi põnevaid tegevusi lastega peredele.

Dinosauroste park Lätis

See on vaid murdosa põnevatest paikadest, mida kindlasti tasub eesootaval koolivaheajal Lätis viibides külastada.

Reisimiseks kõidi mugavustega matkaauto

Kui armastad reiside sõltumatult ja mugavalt, on parim valik selleks matkaauto. Matkaautoga reisides ei pea muretsema majutuskohtade pärast, vaid saad tunda end nagu omas kodus, sest kõik vajalik mugavaks reisiks on olemas – dušš ja wc, kööginurgas saad kokata oma lemmiktoite, lapsed saavad telekast vaadata multikaid ja reisiväsimuse puhkad välja pehmetes voodites.

Sügishooajal pakume soodsamat rendihinda – küsi pakkumist info@moover.ee.