Pikksaare matkarada Tartumaal Pangodis

Ühel aprillikuisel laupäeval otsustasime teha lastega väikese väljasõidu ja kuna ööbima me seekord ei saanud jääda, valisime Tartumaal asuva Pikksaare matkaraja. Pikksaare matkarada asub Tartu-Otepää maanteel Pangodis, Tartust pooletunnise autosõidu kaugusel. Kuna lastega liikudes on pidevalt kellelgi mingi häda, küll vaja süüa küll tualetti, siis otsustasin reisida matkabussiga, kus mugavaks reisimiseks kõik vajalik olemas.

Kohale jõudes nägime, et meie ei olnud sugugi ainsad, kes otsustanud täna ilusat ilma tulla nautima. Samas ruumi jagus ja kõik hoidsid viisakat distantsi.

Fiat Bürstner matkabussiga Pangodi puhkealal

Pikksaare puhkeala

Pikksaare matkarada asub Pangodi maastikukaitsealal. Parkla ja puhkeala asuvad männimetsa varjus, kohapeal on grillimisplatsid, matkalauad, võrkpalliplats ja suur mänguväljak lastele, taamal kena liivarand. Parklas asub infotahvel rada ja ümbruskaudset loodust tutvustava infoga. Ala kaunistavad puukujud olid paraku üsna väsinud väljanägemisega.

.

Pikksaare matkarada

Matkarada on lühike, vaid 1 km, kuid väikestele lastele paras jalutamine. Rada külgeb mööda metsateed. Ilm oli kevadiselt karge, õnneks päike soojendas kenasti ja liikudes hakkas varsti soe. Üsna pea jõudsime järgmise puhkealani. Ka siin oli katusega laud, lõkkekoht, väligrill, kuivkäimla ja puid täis varjualune.

.

Lapsed leidsid endale kohe tegevust vee ääres, etendades kalapüüki, valmistades puukoorest veesõidukeid ja avastades “aardeid”.

Jätkades teekonda tagasi parkla poole möödusime Vabadussõja mälestusmärgist ja määrasime metsa all kasvavaid kevadlilli, sest pere esiklapsel on koolis parajasti kevadlillede õppimine käsil.

Auto juurde jõudes oli kõigil kõht nii tühi, et tagumine aeg oli kerge matkaeine teha. Väga mugav oli matkaautos kohe käed ära pesta ja einestama asuda. Hiljem veetsime aega liivarannas ning seejärel oligi aeg asjad kokku pakkida ja koduteele asuda.

Kui ka Sina soovid reisida matkaautoga siis võta meiega ühendust info@moover.ee või tel 50 323 70.

Sul on küsimusi seoses matkaauto või reisimisega?

Võta ühendust.

Marvin Laanemäe, MOOVER OÜ

Saa esimesena teada matkaautoga reisimise uudistest.

LIITU UUDISKIRJAGA!

*Me ei spämmi ja hoiame sinu andmed kaitstuna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga