Reisi privaatselt ja turvaliselt

Matkaautoga reisimise üks eeliseid on privaatsus – ei pea viibima rahvarohketes lennu- ja bussijaamades ega kasutama ühiskondlikke ruume, vähendades nii oluliselt riski haigestuda.

Kõik vajaliku saad endaga kodust kaasa võtta, nagu näiteks riideid, spordivahendid, hügieenitarbed, toiduained, ravimid jms ning pole mingit vajadust minna poodi või kaubanduskeskusesse.

Eelistades liikumist värskes õhus tagad hea tuju ja tervise kogu reisiks.

Liigu looduses ja värskes õhus

Matkaautoga liikudes saad planeerida ise oma reisimarsruuti. Viirusterohkel perioodi eelista turismiatraktsioonidele ja rahvarohketele kohtadele rohkem looduses viibimist.

Erinevalt lennu- või bussireisist, saad justnimelt matkaautoga reisides võtta kaasa kogu vajaliku varustuse matkamiseks või tegelemiseks oma lemmikspordialaga. Liigu mööda matkaradasid, võta ette jalgrattamatk või kanuuretk jõel. Värskes õhus viibimine on igal juhul tervistav, andes positiivse laengu kogu päevaks.

Valmista ise tervislik toit autoelamu köögis

Kõik söögikorrad saad korraldada autoelamu köögis, kus on olemas kõik vajalik toiduvalmistamiseks, vältides niimoodi rahvastatud söögikohti ja pakkudes perele lemmikroogasid.

Iga inimese toitumisharjumused on erinevad ja isiklikud, kuid ka reisil olles võiks jälgida tervislikke toitmise tavasid, süües piisavalt värsket puu- ja köögivilja. Vajalikud toiduained saad juba kodust kaasa võtta, nii ei pea paljude teiste inimestega poodides tunglema.

Teel olles eelista snäkkideks müslibatoone, värsket puuvilja, smuutisid, pähkleid. Tarbides välismaiseid puu ja juurvilju, tuleks need hoolikalt enne puhaks pesta.

Kiirtoidule eelistame tervislikke snäkke ja puuvilju

Matkaautos on alati kätepesuvõimalus ja desinfitseerimisvahendid

Enda ja teiste tervise hoidmise seisukohalt on esmatähtis käte pesu, tehes seda hoolikalt ning regulaarselt voolava vee ja seebiga. Matkaautoga reisides on sul alati olemas võimalus käte pesuks. Eriti tähtis on käte puhastamine laste puhul, kes tahes tahtmata panevad sõrmi suhu, puudutavad kätega suud, silmi või nina. Soovitav on peale pesu käed desinfitseeriva vahendiga üle hõõruda. Kindlasti tuleks ka käterätti vahetada regulaarselt, et vältida pisikute tekkimist.

Pisikute levimise vältimiseks kasutada nuuskamiseks ühekordseid salvrätte, mis peale kasutamist koheselt prügikasti visata. Peale nuuskamist pesta läed. Aevastades katta suu ja nina käevarrega (mitte käega!).

Igaks juhuks võiks kotis kaasas kanda desifitseerivat vahendit juhuks kui käte pesu võimalust kohe kasutada ei saa.

Puhastusvahendid juba matkaautos olemas

Lisaks kätehügieenile tuleks matkaautos regulaarselt puhastada puhastusvahendiga kõik pinnad nagu näiteks laud, kapid, tualettruum, kraanikauss, ukselingid, rool, käigukang, nupud jms. Vaipade ja istmete puhastamiseks on matkaautos olemas kompaktne tolmuimeja.

Ei tasuks unustada ka muid tehnilisi vahendeid, nagu telefon, arvuti, kõrvaklapid, mida peaks samuti regulaarselt puhastama. Puhastamiseks võiks kasutada näiteks desifitseerivaid niiskeid lappe.

Regulaarselt tuleks vahetada ja pesta kätterätte ning voodiriideid. Riiete pesemiseks saab kasutada kämpingute pesuruumi või iseteenindavaid pesumajasid.

Puhtus ja kord matkaautos tagab mõnusa eluolu kogu reisi vältel

Ravimid ja esmaabivahendid reisile kaasa

Matkaautos on olemas nõuetekohane esmaabipakk, sisaldades sidemeid, plaastreid, termotekki jms. Lisaks soovitame kaasa võtta antiseptilise sprei haavade puhastamiseks, valuvaigistid kerge valu raviks (paratsetamol, ibuprofen, väikelastele palavikusiirup), allergiaravimid, plaastrid (erinevas suuruses), pintsetid, väiksed käärid, kraadiklaas, putukatõrjevahendid ja vahendid putukahammustuste raviks (nt aaloe geel), esmased külmetushaigused ravimid (ninasprei, kurgupastillid, köharavimid). Kindlasti ei tasu unustada oma isiklikke ravimeid.

Terviseaabi saamine reisil

Kergemate terviseprobleemide korral võta ühendust oma perearstiga või küsi nõu perearsti nõuandeliinilt 1220, välismaalt helistades +372 634 6630.

Reisile minnes vormista endale Euroopa ravikindlustuskaart, mis tagab vajamineva abi enamikes Euroopa riikides. Soovituslik on sõlmida reisikindlustus, mis katab haigestumise või õnnetusjuhtumisega seotud kulud.

Lisaks soovitab Välisministreerium registreerida oma reis, andes teavet enda viibimise kestusest ja asukohast välisriigis. Registreerimisest täpsemalt saad lugeda siit: https://reisitargalt.ee/reisitargalt/registreeri-reis/.

Hoolime oma klientidest

Meile on tähtis klientide turvalisus ja heaolu, seetõttu teeme peale igat reisi matkaautodes põhjaliku tuulutuse ja puhastuse. Lisaks on matkaautos olemas puhastusvahendid ja desinfitseerimisvahendid.

Küsimuste korral võta meiega ühendust info@moover.ee! Jagame hea meelega oma reisikogemusi ja anname nõu reisi planeerimiseks 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga