Põhjalikult matkaautost Fiat Bürstner Lyseo Limited 690

Matkaauto Fiat Bürstner Lyseo Limited 690 on Saksamaal toodetud autoelamu, mis sobib reisimiseks kuni 4-liikmelisele perele. Bürstner Lyseo Limited matkaauto puhul on tegemist erimudeliga, mille puhul on erilist tähelepanu pööratud materjalide ja kooste kvaliteedile ning Bürstnerile omasele soliidsele pilkupüüdvale disainile.

Matkaautoga-Fiat-Burstner-lyseo-limited-690-1
Matkaautoga-Fiat-Burstner-lyseo-limited-690-2

Matkaautol on 103 kW diiselmootor ja mõõtudeks 698 x 292 x 232 cm. Registrimass 3500 kg ja juhtimiseks piisab B-kategooria juhiloast. Matkaauto on manuaalse 6-käigulise kastiga. Juhtimisel on abiks MF rool, sõidurajas püsimise abi, vihmasensor, automaatne tuledevahetus, liiklusmärkide tuvastus, püsikiiruse hoidja, tahavaate kaamera, bluetooth handsfree seade ja navigatsiooniseade. Kasutatav navigatsiooniseade on spetsiaalsete matkaauto seadistustega, mis arvestab sõiduki iseärasustega ja ei juhata teid kitsastele metsateedele. Parkimisel on abiks tahavaatekaamera. Kuumal suvepäeval saab autos nautida jahedat konditsioneeritud õhku. Autos on 4 iste- ja magamiskohta.

Matkaauto-Bürstner-Lyseo-Limited-690

Matkaautol on kaks akut, üks sõiduki sõidufunktsioonideks ja teine elamuosale. Seega ei tasu karta, et pikalt elamuosas elektrit tarbides sõiduk hommikul tühja aku tõttu ei käivitu. Akude laadimine toimub sõidu ajal või olles ühendatud välisvooluvõrku. Igapäevaselt autoga sõites ei ole vajalik leida vooluvõrku ega olla pidevalt kaabliga ühenduses. Näiteks viibides suvel 3-nädalasel autoreisil, kasutasime välisvooluvõrku vaid korra ja seegi kord ei olnud hädavajalik.

Kütteks ja sooja vee tootmiseks kasutab matkaauto gaasi või elektriga ühenduses olles elektrit. Ruumi temperatuuri saab mugavalt reguleerida autos asuvast digitaalsest juhtpaneelist või kasutates äppi läbi nutiseadme, samuti valida sobilik vee temperatuur ja soojenemise kiirus. Autol on alati kaasas 2 gaasiballooni. Gaasiballoonide vahetus toimub automaatselt Truma DuoControl vahetusseadme abil, st juhuks kui üks balloonidest peaks tühjaks saama, toimub teise ballooni kasutuselevõtt automaatselt ja öösel kütte seiskumist kartma ei pea. Samuti on süsteem varustatud avariiklappidega, mis lubavad gaasi kasutada ka sõidu ajal.

Matkaauto-Bürstner-Lyseo-Limited-690

Matkaauto külmik toimib kolmel toitel. Automaat režiimi puhul valib külmik ise sobiliku energiallika. Kui sõiduki mootor ei tööta siis kasutab külmik gaasi, püsiva elektriühenduse korral kasutab 220V toidet ja sõidu ajal kasutab külmik 12V toidet.

Autol on 125-liitrine veepaak, kust tuleb vesi nii nõudepesuks, tualeti kui duši kasutamiseks. Kasutatud must vesi koguneb reovee paaki, mida võib tühjendada kanalisatsiooni või selleks ettenähtud kohta. Puhta vee, reovee taset ja akude mahtuvust saab jälgida juhtpaneelist. Veepaaki on võimalik täita tanklates, selleks ettenähtud kraanist ja loomulikult ka igast kämpingust. Veepaagi täitmiseks on matkaautoga kaasas ka veevoolik ja erinevad ühendusadapterid.

Matkaautos on kassett-wc, kuhu tuleb enne esimest kasutamist ja peale tühjendamist asetada keemiatablett ning lisada väike kogus vett, mis kogu reo ära lahustab. Wc-kasseti tühjendamine on lihtne ja diskreetne. Paak tuleb tühjendada selleks mõeldud kanalisatsiooni või wc-sse.

Markiis pakub suvel jahedat varju. Sõidukiga on kaasas suur 2,5 x 4 m markiisialune vaip maapinnale, et oleks lihtne ning puhas autosse ja õue liikuda.

Nutikad lahendused pakuvad mugavat äraolemist

Kogu põrandat katab pehme vaipkate, mis tagab mõnusa ja sooja olemise kogu reisi jooksul. Vaipkatte puhastamiseks on autos kaasas kompaktne akutolmuimeja.

Kõik aknad on avatavad ja kahes asendis fikseeritavad. Akende ette saab tõmmata kardinad, päikesevarjuks rulood või putukate tõrjumiseks võrgud. Suveööseks on mugav avada katuseluugid. Samuti on putukavõrk ukse ees.

Autos on mugavad poolnahkkattega istmed. Juhi ja kõrvalistuja istmed on nn kapteni istmed ehk 180 kraadi pööratavad, et puhkehetkel toolid laua poole keerata. Kõik istmed omavad 3-punkti turvavööd.

Laste turvatoole saab paigalda kõigile istekohtadele, kinnitades turvavööd nõuetekohaselt. Tagumised istmed on varustatud ISOFIX-kinnitustega laste turvatoolide nõutekohaseks kinnitamiseks.

Matkaauto-Bürstner-Lyseo-Limited-690

Sõiduki keskel asuva laua kaugust on võimalik reguleerida tagumisest istmereast lähemale või kaugemale, nii on mugav lastel sõidu ajal joonistada või ristsõna lahendada.

Autos on telekas, mille vaatenurka on tänu teleskoophoidikule võimalik sobivas suunas muuta.

Autos on 4 magamiskohta – auto tagaosas on lai voodi 3 inimesele ja lisavoodi saab alla lasta söögilaua kohale. Keskmine voodi on mõlemalt poolt piiratud turvavõrkudega. Vajadusel on tagumist voodit võimalik muuta ka kaheks eraldiseisvaks voodiks ja privaatseks olemiseks eraldada ülejäänud salongist kardinaga.

Liftvoodi

Täisvarustuses köök ja palju panipaiku

Köögiosas on 3 auguga gaasipliit, kraanikauss, külmik koos sügavkülma osaga ja palju kappe ning sahtleid mahutamaks kõik vajalikud nõud ja toiduained.

Kogu matkaauto mööbel on ergonoomiline ja lihtsalt käsitsetav, näiteks ei ole teravaid nurki, kuhu end ära lööks. Mitmetes kohtades asetsevad pistikupesad ning USB-laadimispesad.

Nutikaid panipaiku on autos mitmeid, näiteks juhiistme kohal asuval riiulil on mugav hoiustada üleriideid, jalanõud saab autosse tulles jätta astmeavasse.

Juhiistmete kohal riiulis on mugav hoiustada üleriideid

Laua kohal asuvates kappides on otstarbekas hoida neid asju, mida sõidu ajal vaja võib minna, näiteks laste mänguasju, raamatuid, joonistusvahendeid või väljudes haarata kapist kaasa käekott ja fotokaamera.

Matkaauto-Bürstner-Lyseo-Limited-690

Tagumise trepi kõrval on mõlemal pool mahukad kapid asjade paigutamiseks. Mõlemad kapid on seest valgustatud.

Tagumise voodi peatsis asuvates kappides saab hoiustada riideid, üleval olevatele riiulitele asetada lugemist ootav raamat või panna laadima telefon.

Kompaktne kõigi mugavustega duširuum

Duširuum on väga kompaktne mahutades wc, kraanikausi ja dušikabiini. Kaks kappi hügieenitarvete hoidmiseks, suur peegel ja mitmed riputuskonksud tagavad mugava toimetamise. Võimalus on kasutada pistikupesa fööni või pardli laadimiseks. Wc toimib nagu wc ikka – vesi peale ja kangist alla lasta. Indikaatortuli annab märku kui kasett vajab tühjendamist. Duši kasutamiseks tuleb liigutada teisaldatav sein teisele poole ja tõmmata ette vannikardin ning kõik mugavused pesemiseks on olemas.

Kõik vajalik reisile kaasa

Auto tagaosas asub mahukas graaž, kus saab hoida välimööblit, grilli või muud vajaminevat. Juhime tähelepanu, et suuremad esemed peavad olemad garaažis korralikult kinnitatud, vältimaks ümberkukkumist.

Autol on kaasas ohutuspakett, 25-meetrine pikendusjuhe auto vooluvõrku ühendamiseks, loodimiskiilud ebatasasel maapinnal auto loodimiseks, käsitolmuimeja salongi koristamiseks, markiisi avamise teleskoop käepide, avatud markiisi turvaliseks kinnitamiseks rihmad ja vaiad, markiisialune vaip ja veevoolik paagi täitmiseks.

Turvalisus ja abi on tagatud

Autol on kesklukk, võimaldades lukustada kõik uksed ühe nupuvajutusega. Luukide lukustamine toimub eraldi võtmega.

Auto on kindlustatud kasko kindlustusega, mis tagab ööpäevaringse autoabi kogu Euroopa Liidus.

Lisavarustus

Matkaauto lisavarustusena saab rentida sööginõusid ja köögitarvikuid, kompaktset grilli, suurt matkalauda ja mugavaid toole, rattahoidjat, elektritõukerattaid, SUP-laudu. Vaata kogu lisavarustuse valikut SIIT.

Ja et saaksid reisi nautida kuni rendiaja lõpuni, siis on võimalik tellida auto lõpukoristus.

Kui Sul tekkis küsimusi või soovid rentida matkaautot võta meiega ühendust.

2 comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga