Esimest korda matkaautoga reisile:

kõik, mida pead teadma valides reisimiseks matkaauto

Plaanid matkaautoga, haagise või muu autoelamuga reisi? Oled sel suvel esimest korda autoreisile minemas? Loe postitusest matkaauto valimise, rendiprotsessi, auto käitlemise ja reisimise kohta.

Veedame oma 3 lapsega matkaautoga reisides keskmiselt 40 ööd aastas, oleme läbinud rohkem kui 10 riiki, seetõttu tuginedes oma kogemustele oskame jagada kasulikke nõuandeid autoelamuga reisides.

Kellele matkaautoga reisimine sobib?

Matkaautoga reisimine sobib inimesele, kes soovib olla spontaane, sõltumatu ja mobiilne.

Kui sulle meeldib liikuda looduses, võtta ette puhkus matkates või kalastades, siis matkaauto on reisimiseks igati sobiv. Matkaauto annab sulle vabaduse liikuda uude sihtkohta millal iganes soovid, peatuda ja ööbida omale sobivas kohas ja samuti pakub piisavalt privaatsust ning distantsi teiste inimestega. Vaieldamatult on see parim viis reisimiseks praeguses olukorras.

Lastega reisides on matkaauto suurepärane valik. Põhjus selleks lihtne – mugavus, eeskätt lastega reisides – pidevad söögi- ja pissipeatused, kaasavõetavate asjade hulk (riided, kärud, rattad, mänguasjad), võimalus reisida lastele sobivas tempos (uneajad, lühikesed marsruudid).

Lastega matkaautoga reisimisest, mida kaasa võtta ja tegevustest pikema sõidu ajal, saad täpsemalt lugeda siit.

“Matkaauto tõi meie pere ellu Covid. Kuna lapsed koolist kodus ja koolivaheaeg ei erine koolipäevast. Reisimine välismaale pole võimalik. Eestis kõik kinni ja matk ning mets oluline siis valisimegi mugavama ööbimise ja võrratud rabad/sood. Ja seda juba teist aastat. 3 päevaga 5-6 paika! Aga elu mugavam kui metsaonnis või telgis. Sel aastal tuli ilma tõttu eelis eriti välja. Isegi kaks tytart, 13 ja 14 on nõus nii matkama 🙂 “ ütleb Anno, kes reisis perega kevadel Eestis.

Matkaautoga reisimine sobib hästi seiklejale, kes soovib iga päev kogeda uut keskkonda, uusi vaateid, sealjuures allahindlusi tegemata kasutada igapäevaseid mugavusi, mida matkaautoelu pakub.

matkaautoga-looduses

Matkaauto valik

Matkaautot valimist alusta lähtuvalt inimeste arvust. Meie valikus on 4- ja 5-kohalised matkaautod, mille juhtimiseks piisab B-kat juhiloast.

Matkaauto juhtimises iseenesest ei ole midagi keerukat – juba peale esimeste kilomeetrite läbimist saad tunnetuse kätte. Meie matkaautodel on juhtimisel on abiks sõiduabid nagu navigatsiooniseade, tagurdamiskaamera, püsikiiruse hoidja jms.

Iga autoelamu on olemuselt erinev. Matkaauto kasutusmugavus sõltub auto tootmisel kasutatud materjalides, koostekvaliteedis ja siselahenduses. Olenevalt tootjast on turul saadaval väga erineva kvaliteedi ja hinnaklassiga masinaid. Meie matkaautod on toodetud Saksamaal juhtiva matkaautotootja Bürstner poolt.

Matkaautos on olemas kõik mugavused igapäevaseks eluks – kööginurk, wc ja dušš, tv, voodid, panipaigad. Lisavarustusena saab soovi korral kaasa sööginõud ja köögitarvikud, tekid-padjad-magamisriided, grilli, välimööbli, rattahoidja.

Palju matkaauto rent maksab?

Muidugi on määravaks ka matkaauto rendihind, mis on päevapõhine. Kaasaegsete matkaautode puhul jääb see vahemikku 120-250 eur/päev olenevalt perioodi pikkusest ja matkaauto mugavus klassist. Üldiselt on rendileandijad määranud ka minimaalse rendiperioodi olenevalt aastaajast. Lisaks renditasule peab arvestama, et rendiperioodiks tuleb rendileandjale jätta teatud summa deposiiti (olenevalt matkaautost 500-1500 eur), mis katab kasko omavastutuse näiteks avarii korral või muude vigastuste tekkimisel. Keskmine kütusekulu on matkaautodel 10 l/100km kohta. Soovides peatuda tasulistes karavaniparkides, siis tuleb arvestada parkimistasuga vahemikus 20-60 eur öö kohta. Ülejäänud kulud sõltuvad juba reisiseltskonna vajadustest.

Enne pikemale reisile minekut tasuks kõigepealt teha lühem proovireis. Nii saad teada kas matkaauto elustiil üldse sulle ja su perele sobib. Samuti saab selle käigus selgeks kas auto siseplaneering vastab ootustele või on sinu jaoks sobivam näiteks teistsugune voodilahendus. Sellist proovireisi on parim teha väljaspool hooaega kevadel, sügisel, talvel, mil minimaalne rendiperiood on lühem ja hind soodsam.

bürstner-matkaautod

Kuidas toimub rendiprotsess?

Rendiprotsess algab soovitud matkaauto ja kuupäevade edastamisega kontaktivormi kaudu või saates päringu e-maili teel info@moover.ee. Järgmiseks saadame kirjaga kogu vajaliku info ja arve broneeringu kinnitamiseks. Vahetult enne reisi lepime kokku lisavarustuse ja matkaauto täpsema üleandmise ning väljastame arve rendiperioodi eest. Matkaauto üleandmisel toimub põhjalik juhendamine, allkirjastame rendilepingu ja seejärel oledki valmis reisi alustama.

Oleme paindlikud matkaauto rendiperioodi, auto kättesaamise ja tagastamise osas. Seega kui Sul on erisoove, siis võta meiega ühendust ja leiame lahenduse.

Kuhu matkaautoga sõita?

Mitte ükski teine reisimise viis ei paku sellist vabadust nagu matkaautoga reisimine. Sa ei sõltu reisiplaanidest ega -graafikutest, sihtkoha valikul saad olla spontaanne ja sõita kuhu iganes süda kutsub. 

Eestis on matkaautoga liiklemine üsna vaba. Meie valikus olevad matkaautod kuuluvad sõiduauto kategooriasse, mis lubab peatuda ja parkida kõikjal nagu tavaline sõiduauto. Matkaautoga saab liikuda nii linnatänavatel kui looduses, ettevaatlik tuleb olla liikudes kitsastel metsateedel, kus on madalad oksad, mis võivad sõiduki keret kriimustada.

Reisiblogist leiad mitmeid marsruute ja sihtkohti matkaautoga reisimiseks nii Eestis kui välisriikides. Erinevalt suurfirmadest, reisime meie ise palju matkaautoga ning oskame anda kasulikku teavet sujuva reisi kulgemiseks.

Vaata soovitusi reisimiseks Lõuna-Eestis, Ida-Eestis, Lääne-Eestis, Saaremaal, Hiiumaal, Kihnu saarel jpm.

Loe ka postitust “Kuidas planeerida autoreisi?

matkaautoga-parkimine

Kus matkaautoga parkida?

Matkaautoga saad parkida pea igalpool, puhkekohtades, mere ääres, parklates. Meie kaasaegsed matkaautod on varustatud korralike akudega ja gaasiküttega, mis tagab sooja ja valge toa ning külma joogi külmkapis. Puudub vajadus peatuda spetsiaalsetes elektrivooluga kämpinguplatsidel ja ööbima saab jääda kus iganes soovid. Looduses peatumisekohtade leidmisel on abiks ka RMK äpp Loodusega koos, mis näitab kätte RMK puhkealad ja äpp park4night, kus teised automatkajad jagavad teavet parkimiskohtade kohta.

Ka kämpingute melu ja olu on omaette kogemus, mis tasub ära proovida. Karavaniparklates saab mugavalt kasutada elektrit, vett, täita auto veepaaki, tühjendada reopaaki ning muidugi näha ja suhelda paljude “omasugustega”.

matkaauto-karavaniparkla

Kuidas matkaautos elu käib?

Matkaautos on olemas kõik mugavused igapäevaseks eluks – kööginurk, wc ja dušš, tv, voodid, panipaigad. Lisavarustusena saab soovi korral kaasa sööginõud ja köögitarvikud, tekid-padjad-magamisriided, grilli, välimööbli, rattahoidja. Suvise puhkusereisi saad muuta veel lõbusamaks rentides meilt kaasa elektrilised tõukerattad ja SUP-lauad. Küsi pakkumist!

Kütteks ja sooja vee tootmiseks kasutab autoelamu gaasi, seega soe tuba on garanteeritud ka krõbedamate külmakraadidega. Matkaautos on kassett-wc. Nõudepesuks, tualeti kui duši kasutamiseks on autol 120-liitrine puhtaveepaak. Kasutatud vesi koguneb nn halli vee paaki. Osadel matkaautodel on paigaldatud inverter, mis annab võimaluse kasutada 220V ka ilma püsiva kaabelühenduseta.

Laste turvatoole saab paigalda kõigile istekohtadele, kinnitades turvavöö nõuetekohaselt või kasutades isofix-kinnitusi. Vaata täpsemalt siit postitusest.

Kuuma suvepäikese eest kaitseb markiis, lisaks saab paigaldada markiisi väliseinad, mis kaitsevad tuule ja vihma eest. Matkaautoga on kaasas ohutuspakett, loodimiskiilud auto tasapind stabiliseerimiseks, veevoolik, 25 m pikendusjuhe, markiisialune vaip ning kompaktne tolmuimeja. Täpsemalt saab matkaautode kohta lugeda siit.

Mida võtta kaasa matkaauto reisile?

Matkaautos on vajalikud:

  • toidutegemiseks sööginõud ja köögitarvikud, toidukraam
  • magamiseks tekid-padjad-voodiriided
  • riided, hooajalised riided ja mugavad jalatsid
  • hügieenivahendid
  • rätikud
  • ravimid, esmaabivahendid
  • dokumendid, isiklikud dokumendid ja auto dokumendid
  • tehnikavahendid (laadijad)

Selleks, et olulised asjad maha ei jääks ja kõik vajalik reisile kaasa saaks, kasuta abivahendina prinditavat nimekirja, kus saad ära märkida kaasavõetava põhivarustus, köögivarustus, dokumendid jm.

Loe ka põhjalikku postitust “Mida võtta kaasa matkaauto reisile?

matkaauto-valitelk

Seiklus algab siit

Kui oled valinud reisimiseks matkaauto, siis sellele saad ise järele tulla Tartu lähistele Külitsele või kokkuleppel toome matkaauto sulle koju kätte. Isikliku auto saad reisi ajaks jätta kinnisesse hoovi.

Matkaauto väljastamisel teeme põhjaliku juhendamise ja anname ülevaate auto käsitsemisega seotud üksikasjadest. Terve rendiperioodi jooksul oleme telefoni teel kättesaadavad ja aitame operatiivselt kõigi tekkinud küsimuste korral.

Loe ka matkaautoga seotud Korduma Kippuvaid Küsimusi.

Sul on küsimusi seoses matkaauto või reisimisega?

Võta ühendust.

Marvin Laanemäe, MOOVER OÜ

Saa esimesena teada matkaautoga reisimise uudistest.

LIITU UUDISKIRJAGA!

*Me ei spämmi ja hoiame sinu andmed kaitstuna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga