Talvel matkaautoga reisile

Matkaautoga saab reisida igal aastaajal, ka talvel. Reisime oma perega matkaautoga aastaringselt ja teame, et Büstner matkaauto sobib põhjamaistest tingimustes kasutamiseks. Matkaautos on olemas kõik tingimused, et ka külmemal aastaajal oleks tagatud mõnus eluolu. Õige ettevalmistusega on matkaautoga talvel reisimine suurepärane kogemus.

Reisimine ei ole pelgalt suvine lust, vaid ka talvine reisimine matkaautoga on suurepärane idee ja meeldejääv kogemus. Väljaspool hooaega reisimisel on mitmeid eeliseid – vähem turiste ja rohkem privaatsust, ei ole järjekordi ja pileteid ei ole vaja ette broneerida, rohkem võimalusi avastada põnevaid sihtkohti, mis suvisel turismihooajal on ülerahvastatud.

Matkaautoga talvel reisimine
Matkaautoga saab reisida aastaringselt

Bürstner matkaautos on olemas kõik mugavused nagu köök, külmkapp, wc, dušš, laiad voodid ja rohkelt panipaiku. Täpsemalt saad Bürstner matkaauto kohta lugeda siit.

Bürstner matkaautod on kohandatud kasutamiseks põhjamaistes tingimustes:

  • võimsam 6kW gaasikütteseade, mis hoiab ka talvel ruumis sobivat temperatuuri ja soojendab tarbevett. 
  • Truma Duo Control seade, mis ühe ballooni tühjaks saamisel lülitub automaatselt teisele balloonile
  • korralikud akud, mis peavad vastu ka mitmepäevase reisi ilma välise elektriühenduseta. 
  • vooluinverter, et soovi korral vajalikud 220V seadmed laaditud ja käivitatud saaks.
  • korralikud talvetrehvid
  • täiskaskokindlustus koos 24h autoabiga

Matkaauto on varustatud gaasikütteseadmega, mis hoiab ka talvel ruumis sobivat temperatuuri ja soojendab tarbevett. Ruumi temperatuuri, soojavee ja ventilatsiooni seadistamine toimub elamuosas asuvalt digitaalselt juhtpaneelilt. Lihtsalt vali sobiv temperatuur ja automaatika teeb ülejäänu. Matkaautoga on kaasas kaks gaasiballooni, millest üks on reisi alustades alati täis. Gaasisüsteemile on paigaldatud Truma Duo Control seade, mis ühe ballooni tühjaks saamisel lülitub automaatselt teisele balloonile, nii ei pea keset ööd gaasiballoonide vahetamisega vaeva nägema. Tühjaks saanud gaasiballoonide vahetus on lihtne ja võtab kõigest mõne minuti. Meie kogemus põhjal jätkub -5-kraadise välitemperatuuriga reisides ühest balloonist keskmiselt neljaks päevaks, see sõltub salongis seadistatud temperatuurist ja sooja vee tarbimisest. Vajadusel saad pea igas tanklas tühja ballooni täis ballooni vastu vahetada ja reis saab muretult jätkuda.

Matkaauto tarbeveesüsteem on ehitatud külmumiskaitsega. See tähendab, et kui matkaauto sisetemperatuur langeb alla +6 kraadi, siis toimub automaatne vee väljalaskmine, süsteemi külmumise kaitseks. Reoveepaak asub sõiduki põhja all ja selle külmumise kaitseks on miinus kraadidega võimalik kasutada kütteseadet või hoida tühjenduskraan pisut avatud asendis. WC-kassett asub soojemas keskkonnas ja selle külmumist kartma ei pea.

Pimedal ajal ja ilmastikus muutuvates teeoludes tuleb matkaautoga sõites järgida kõiki ohutusnõudeid nagu tavalise sõiduki puhul. Turvaliseks sõitmiseks on matkaauto varustatud nõuetekohaste korralike talverehvidega. Juhtimisel on abiks sõiduabid nagu gps-süsteem, tagurdamiskaamera, püsikiiruse hoidja.

Tegevused matkaautos

Kuigi autoelamu siseruum on piiratud, siis tegevus jagub seal küllaga, tasub ise vaid loov olla ja asja positiivselt võtta. Oleme sinu jaoks kirja pannud 40 ideed, mida teha matkautos kui ilm ei soosi õuesolekut. Loe pikemat postitust “Mida teha matkaautos?”.

.

Matkaautoga parkimine

Matkaautoga võid parkida kus iganes soovid – kas looduses või kämpinguplatsidel. Meie kaasaegsed autoelamud on varustatud korralike akudega ja peavad vastu ka mitmepäevase reisi looduses ilma välise elektriühenduseta. Lisaks on autod varustatud vooluinverteritega, et soovi korral vajalikud 220V seadmed laaditud ja käivitatud saaks.

Looduses peatumiseks on väga sobivad RMK platsid, kus on tavaliselt lõkketegemise võimalus. RMK platside kohta leiad infot veebilehelt loodusegakoos.ee või äpist Loodusega koos. Samuti leiad ööbimiskohtade infot äpist park4night, kus teised automatkajad jagavad teavet parkimiskohtade kohta. Kitsastel metsateedel sõites tuleb kindlasti hoiduda vastu puuokste sõitmist, mis sõidukit kere väga lihtsasti kriimustada ja vigastada võivad.

Kindlasti tasub talvisel ajal külastada ka kämpinguplatse, mis pakuvad mugavaid võimalusi välise elektrivoolu kasutamiseks ja muid tarvilikke mugavusi. Soovitame eelnevalt uurida kämpingute lahtiolekuaegu, kuna hooajaväliselt võivad need olla tavapärasest erinevad.

Kindlasti tasub sügisesel ajal külastada ka kämpinguplatse, mis pakuvad mugavaid võimalusi välise elektrivoolu kasutamiseks ja muid tarvilikke mugavusi. Soovitame eelnevalt uurida kämpingute lahtiolekuaegu, kuna hooajaväliselt võivad need olla tavapärasest erinevad. Eesti kämpingute kohta leiad infot http://camping-estonia.ee/

Hoolimata sellest kas ööbid looduses või kämpinguplatsil, proovi ööbimiskohta jõuda ikkagi päevavalges, sest nii on lihtsam leida sobiv koht ja end paika sättida.

Talvel matkaautoga reisimine mugav ja lihtne
Mida võtta kaasa matkaauto reisile?

Selleks, et olulised asjad maha ei jääks ja kõik vajalik reisile kaasa saaks, kasuta abivahendina prinditavat nimekirja, kus saad ära märkida kaasavõetava põhivarustus, köögivarustus, dokumendid jm. Laadi tasuta nimekiri alla SIIT.

Kuna talvel reisides on pimedat aega rohkem siis soovitame end varustada näiteks akulambi ja/või pealampidega. Kindlasti teeb lõkkesüütamise mugavaks kaasa võetud kuivad lõkkepuud ja ka väike kirves kulub alati lõket tehes ära.

Talvel on hea kasutada välitelki, mille kinnitad matkaauto markiisi külge ja nii saad tekitada endale lisatoa, mis kaitseb tuule ja tuisu eest.

Loe ka põhjalikku postitust “Mida võtta kaasa matkaauto reisile?

Soovi korral ootab sind juba täisvarustuses matkaauto ja saad kohe teele asuda. Vaata lisavarustuse valikuid SIIT!

Naudi pere ja sõpradega talvist metsavaikust
Kuidas planeerida matkaauto reisi?

Kasuta valget aega otstarbekalt! Mine varakult õue, veeda aktiivne puhkus suusamäel, jaluta metsarajal või avasta linnatänavaid, kus hiljem kostitada end hubases kohvikus tassikese kuuma teega. Pimedal ajal on metsas viibimine omaette elamus – naudi looduse vaikust ja soojenda end lõkketule ääres, grilli verivorste ja joo kuuma teed! Meie reisiblogist leiad mitmeid matkaradasid ja sihtkohti, kuhu nädalavahetuseks puhkama sõita.

Pole halba ilma, vaid õige riietus! Riietu ilmaoludele sobivalt, siinkohal on märksõnaks kihilisus. Soe alusriietus ning vee- ja tuulekindel jope tagavad mõnusa äraolemise õues.

Reisi planeerimisel peab paratamatult arvestama, et ilm ei pruugi olla kooskõlas sinu matkaplaanidega. Planeeri reisi ajaks ka sisetegevusi, mida ilmaolud ei mõjuta. Külasta näitusi, muuseumeid, tegevuskeskusi, spasid, mis on avatud aastaringselt ja enamasti ka nädalavahetustel. Turismiinfot leiad puhkaeestis.ee lehelt või piirkonna kodulehelt, näiteks visittartu.com.

Talviseks reisiks vali omale matkaauto siit ja broneeri info@moover.ee.

Uute seiklusteni!

Sul on küsimusi seoses matkaauto või reisimisega?

Võta ühendust.

Marvin Laanemäe, MOOVER OÜ

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga