Matkaautoga talvel reisile

Reisimine ei ole pelgalt suvine lust, vaid ka talvine reisimine matkaautoga on suurepärane idee ja meeldejääv kogemus. Väljaspool hooaega reisimisel on mitmeid eeliseid – vähem turiste ja rohkem privaatsust, ei ole järjekordi ja pileteid ei ole vaja ette broneerida, rohkem võimalusi avastada põnevaid sihtkohti, mis suvisel turismihooajal on ülerahvastatud.

Talvine aeg ei tähenda koheselt halba ilma, vaid ka talvel on küllalt imeilusaid päikeselisi päevi, mil värskes õhus viibimine on lausa lust. Õige ettevalmistusega on matkaautoga talvel reisimine suurepärane kogemus.

Matkaautoga talvel reisimine

Matkaauto aastaringseks kasutamiseks

Bürstner matkaautos on olemas kõik mugavused nagu köök, külmkapp, wc, dušš, laiad voodid ja rohkelt panipaiku. Täpsemalt saad Bürstner matkaauto kohta lugeda siit. Matkaauto on varustatud gaasikütteseadmega, mis hoiab ka talvel ruumis sobivat temperatuuri ja soojendab tarbevett. Ruumi temperatuuri, soojavee ja ventilatsiooni seadistamine toimub elamuosas asuvalt digitaalselt juhtpaneelilt. Lihtsalt vali sobiv temperatuur ja automaatika teeb ülejäänu. Matkaautoga on kaasas kaks gaasiballooni, millest üks on reisi alustades alati täis. Gaasisüsteemile on paigaldatud Truma Duo Control seade, mis ühe ballooni tühjaks saamisel lülitub automaatselt teisele balloonile, nii ei pea keset ööd gaasiballoonide vahetamisega vaeva nägema. Tühjaks saanud gaasiballoonide vahetus on lihtne ja võtab kõigest mõne minuti. Meie kogemus põhjal jätkub -5-kraadise välitemperatuuriga reisides ühest balloonist keskmiselt neljaks päevaks, see sõltub salongis seadistatud temperatuurist ja sooja vee tarbimisest. Vajadusel saad pea igas tanklas tühja ballooni täis ballooni vastu vahetada ja reis saab muretult jätkuda.

Matkaauto tarbeveesüsteem on ehitatud külmumiskaitsega. See tähendab, et kui matkaauto sisetemperatuur langeb alla +6 kraadi, siis toimub automaatne vee väljalaskmine, süsteemi külmumise kaitseks. Reoveepaak asub sõiduki põhja all ja selle külmumise kaitseks on miinus kraadidega võimalik kasutada kütteseadet või hoida tühjenduskraan pisut avatud asendis. WC-kassett asub soojemas keskkonnas ja selle külmumist kartma ei pea.

.

Meie kaasaegsed autoelamud on varustatud korralike akudega ja peavad vastu ka mitmepäevase reisi looduses ilma välise elektriühenduseta. Lisaks on autod varustatud vooluinverteritega, et soovi korral vajalikud 220V seadmed laaditud ja käivitatud saaks. Kindlasti tasub talvisel ajal külastada ka kämpinguplatse, mis pakuvad mugavaid võimalusi välise elektrivoolu kasutamiseks ja muid tarvilikke mugavusi. Soovitame eelnevalt uurida kämpingute lahtiolekuaegu, kuna hooajaväliselt võivad need olla tavapärasest erinevad.

Hoolimata sellest kas ööbid looduses või kämpinguplatsil, proovi ööbimiskohta jõuda ikkagi päevavalges, sest nii on lihtsam leida sobiv koht ja end paika sättida.

Kuna talvel reisides on pimedat aega rohkem siis soovitame end varustada näiteks akulambi ja/või pealampidega. Kindlasti teeb lõkkesüütamise mugavaks kaasa võetud kuivad lõkkepuud ja ka väike kirves kulub alati lõket tehes ära.

Naudi pere ja sõpradega talvist metsavaikust

Turvaliseks sõitmiseks on matkaauto varustatud nõuetekohaste talverehvidega.

Soovi korral ootab sind juba täisvarustuses matkaauto ja saad kohe teele asuda. Vaata lisavarustuse valikuid siit!

Kuidas planeerida matkaauto reisi?

Kasuta valget aega otstarbekalt! Mine varakult õue, veeda aktiivne puhkus suusamäel, jaluta metsarajal või avasta linnatänavaid, kus hiljem kostitada end hubases kohvikus tassikese kuuma teega. Pimedal ajal on metsas viibimine omaette elamus – naudi looduse vaikust ja soojenda end lõkketule ääres, grilli verivorste ja joo kuuma teed! Meie reisiblogist leiad mitmeid matkaradasid ja sihtkohti, kuhu nädalavahetuseks puhkama sõita.

Reisi planeerimisel arvesta, et ilm ei pruugi olla kooskõlas sinu matkaplaanidega. Planeeri reisi ajaks ka sisetegevusi, mida ilmaolud ei mõjuta. Külasta näitusi, muuseumeid, tegevuskeskusi, spasid, mis on avatud aastaringselt ja enamasti ka nädalavahetustel. Turismiinfot leiad puhkaeestis.ee lehelt või piirkonna kodulehelt, näiteks visittartu.com.

Pole halba ilma, vaid õige riietus! Riietu ilmaoludele sobivalt, siinkohal on märksõnaks kihilisus. Soe alusriietus ning vee- ja tuulekindel jope tagavad mõnusa äraolemise õues.

Ka talvel on matkaautoga reisimine mugav ja turvaline

Loe ka teisi sügis-talviseid reisipostitusi:

Talviseks reisiks vali omale matkaauto siit ja broneeri info@moover.ee.

Uute seiklusteni!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga